am fost diagnosticata cu condiloame

30-03-2010
alyele
Nu este medic/terapeut
alyele
buna! am fost la medic si am fost diagnosticata cu condiloame, initial medicul ginecolog mia recomandata condyline, dar medicul dermatolog mia recomandat fucidin.eu aveam negi de aia si in interior si in exterior. am aplicat local si mi sa parut k mi se usuca, cei drept cand aplicam crema ma ustura, am oprit tratamentul cu fucidin, si mi sa parut k negii astia sau marit iar dupa cateva zile au disparut negii astia. sai fie de la fucidin? am nevoie de un raspuns.acum am sa merg iar la ginecolog sa ma controleze si am sa intrebm ce si cum.pana atunci am nevoie de raspunsul dumneavoastra.


multumesc frumos...!
3 comentarii
0
30-03-2010, ora 12:38
maria.maria.
Nu este medic/terapeut
maria.maria.
buna ziua...in urma cu vreo luna miai aparut niste bubite in zona vaginala..interesanduma pe net si vazand imagini miam dat seama ca sunt condiloame..inca nu am fost la un consult ginecolog/dermatologic..ce as putea sa iau acasa fara sa merg la medic? am auzit ca Condyline este bun pt asa ceva..astept raspuns.., multumesc
0
30-03-2010, ora 16:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Din pacate medicamentele acestea suprima numai negii si nu vindeca cauza lor si des apara din nou dupa astfel de tratamente. Un tratament adecvat, vindecator si de durata pt. astfel de condiloame gasiti numai in homeopatie consultand un medic homeopat.
0
30-03-2010, ora 17:45
maria.maria.
Nu este medic/terapeut
maria.maria.
Scarface mersi...am sa incerc cu Condyline si ceva pentru cresterea imunitatii..astfel sper sa imi dispara si sa nu mai apara..:|
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antiHPV
  •