am o flegma in gat de care nu mai pot sa scap de o luna

20-02-2009
mihaela82
Nu este medic/terapeut
mihaela82
De o luna de zile am o flegma in gat de care nu mai pot sa scap, iar de cand mi-a aparut aceasta flegma a inceput sa mi se usuce si gatul, dar gatul uscat nu il am mereu am momente o zi da, una nu. Nu pot sa imi dau seama daca toate astea se intampla si de la nas.
Am luat multe tratamente cu antibiotice si nu mi-a trecut.De cand mi-a aparut simt nevoia sa inghit din minut in minut si asta chiar ma deranjeaza.As vrea sa-mi recomandati si mie un tratament sau macar unde sa ma mai duc.
4 comentarii
0
20-02-2009, ora 21:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru a indica untratament trebue sa stim ce ai!
faci un consult la ORL.. si unul la Gastrologie.
pana luni.. inceraca sa eviti tot ce tine de acru, condimentat, acidulat . rece si tigari!
Multe bauturi calde.
ACC 200 la 12 ore.
tantum verde de supt
Ulei de catina cate 5 pic la 4 ore.. in nas in poziite culcata...casa ajunga in gat!
0
11-05-2010, ora 14:21
ariadna_8
Nu este medic/terapeut
ariadna_8
Buna ziua!Am si eu aceasi problema flegma in gat.Totul a inceput cu o simpla raceala la inceput a fost doar tuse pentru ca sunt insarcinata nu am luat nici o pastila dar in schimb am cumparat un sirop pe baza de plante pentru tuse, de cand am luat acel sirop tusea a incetat dar in schimb am inceput sa elimin flegma, care se elimina foarte usor si totul dureaza de 2 luni.acum am un nod in gat si elimin mai rar flegma.
Va rog sa imi recomandati un tratament sau ceva pentru ca sunt foarte speriata mai ales ca sunt insarcinata
0
11-05-2010, ora 14:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
inhalatii si gargara.
tab de supt cu propolis
regim alimentar fara acru, rece, acidulat si fructe citrice
0
11-05-2010, ora 15:02
ariadna_8
Nu este medic/terapeut
ariadna_8
va multumesc pentru recomandare si ca mi-ati raspuns intr-un timp atat de scurt
va multumesc din suflet si o sa va urmez sfatul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •