dureri de inima si senzatie de nod in gat

27-01-2010
sorin_boss
Nu este medic/terapeut
sorin_boss
Am 27 ani, nu fumez, nu consum alcool, sport2-3 ori pe saptamana.totul incepe in iunie anul trecut.Am un serviciu care ma epuizeaza fizic si psihic.Intr-o seara venind de la serviciu la masa am avut senzatia ca nu mai am aer.Am mers la spital si am povestit ce mi sa intamplat.Mi sa spus ca ar fi angina pectorala dupa analize sa constatat ca am un ulcer duodenal.Am fost internat 1 saptamana tratament inapamid, nexium, moduxim.Timp de 1 luna am facut sport, am petrecut cu familia cu copii nu am avut nici un simptom.In iulie mi-am amintit de diagnosticul pus la spital [angina pectorala]si am intrat pe net sa vad ce poate fi. Vazand la ce poate duce m-am speriat si tot ce citisem am simtit pe pielea mea.Fuga la spital ecg -unda t ascutita, trigliceridela marite 321mg, in rest nimic modificat.De atunci a inceput calvarul pentru mine si pentru familia mea.Dureri in piept, stare de sufocare foarte stresat si preocupat de asazisa boala.Am mers la bucuresti la spitalul militar :ecg tot unda t ascutita, +test de efort negativ maximal[150w -139bpm.Trat aspenter, aspacardin, xanax, magne b6.La oluna la control pe linga trat de mai sus am mai luat preductal, nitropector.Durerea si nodul in gat nu au disparut.Mi sa spus ca este pe sistem nervos [atacuri de panica].Iarasi dupa 3 luni am mers la control la bucuresti si mia lasat urm trat pe care il urmez si acum:aspenter, aspacardin, magneb6, xanax si calciu.Simptomele inca persista.Va rog spunetimi, dati-mi un sfat un trat sau ce poate fii.Pt mine viata este un calvar la ora actuala.Va multumesc anticipat
1 comentarii
0
26-02-2010, ora 09:37
sorin_boss
Nu este medic/terapeut
sorin_boss
un nou diagnostic pus distonie neuro vegatativa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •