Am o problema de 3 ani de zile

05-02-2016
Salma a
Nu este medic/terapeut
Salma a
Buna ziua, va rog sa ma ajuţi de 3 ani am am o problema am avut dureri foarte mari jos, usturimi si mâncărimi, am fost la ginecolog mia dat tratament iar dupa 3-4 iar apăreau simptomele, de vreun an am dureri in timpul actului sexual, am fost iar la ginecolog am facut tratament, ecografie si papa Nicolaus a spus ca am o candidă, dar durere încă este. Ce pot avea? Menţionez totul este perfect ovare, uter..
2 comentarii
0
06-02-2016, ora 10:18
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Poate sa fie o combinatie de factori: aveti un partener stabil? Si-a facut si el tratament pentru candida? O infectie care treneaza de trei ani are o cauza si este probabil sa de agraveze, de aceea au aparut si durerile. Pentru mancarimi si usturimi o cauza poate sa fie alergia la detergent, la anumite materiale din care este realizata lenjeria etc.
Nu intotdeauna acolo unde sunt simptomele este si cauza: pot exista dureri in timpul actului sexual din cauza pietrelor la rinichi, la vezica, la coloana lombara, la ovare, etc.
Incercati sa extindeti analizele si in aceste zone. Foarte corect o doamna doctor scria despre o situatie ce apare dupa infecarea cu HPV, si care este un tip de neuropatie.
0
06-02-2016, ora 10:21
Salma a
Nu este medic/terapeut
Salma a
Da partenerul este stabil, va mulţumesc voi înainte cu aceste analize
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.