am o sinuzita cronica de mult timp

05-11-2014
dora84
Nu este medic/terapeut
dora84
buna.am o sinuzita cronica de mult timp.as dori ceva tratament naturist ininte de a ajunge la punctii.am auzit de enzima best serrapeptase fabricata in america si in germania asta se da pentru sinuzita.as dori un sfat sa o incerc? ce rau poate face?
1 comentarii
0
28-01-2015, ora 15:43
Dr. Nicoleta Nechita
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Nicoleta Nechita
Buna ziua.Pentru sinuzita se poate face o cura cu antibiotice naturale cum sunt capsulele Biomicin forte, timp de 2-3 saptamani.Se asociaza inhaltii cu inhalant Hapciu si ulei esential de pic cate 5 picaturi din fiecare, de 2 ori pe zi.Se asociaza tinctura Hapciu, 40 picaturi la o cană ceai de 3 ori pe zi.Ceaiul poate sa fie ceai Usurarea respiratiei sau ceai P pulmonar.Ceaiul si tinctura pot sa fie administrate 4-6 saptamani.Capsulele Biomicin se pot administra din nou doar dupa o pauza de 7-10 zile.Inhalatiile se fac pe perioade de 10 zile cu pauze de 1-2 saptamani.
Cel mai indicat este un consult la un cabinet de fitoterapie.Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.