am observat ca am in scaun bilute mici negre.. ssunt viermi?

19-11-2009
Eri
Nu este medic/terapeut
Eri
nu am simptome de niciun fel...dar am observat ca am in scaun bilute mici negre.punctulete...parca e cu picatele :| sunt viermi?:((
6 comentarii
0
19-11-2009, ora 21:01
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
De când aveţi aceste "biluţe"? Prezenţa lor este regulată sau ocazională?
Pot fi simple seminţe de la un fruct ingurgitat (cum ar fi kiwi)...făceţi-vă un examen coproparazitologic şi o hemoleucogramă şi consultaţi un medic internist!

Toate cele bune;)

Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Cel mai bun medicament este RUGĂCIUNEA !

| NIHIL SINE DEO - NIMIC FĂRĂ DUMNEZEU (DUMNEZEU = α şi Ω, Începutul şi Sfârşitul,
Făcătorul cerului şi al pământului, al tuturor celor văzute şi nevăzute, CALEA, ADEVĂRUL şi VIAŢA!) |
→ Nădejdea mea este TATĂL, Scăparea mea este FIUL, Acoperământul meu
este DUHUL SFÂNT, Treime Sfântă, Slavă Ţie! ←

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
0
19-11-2009, ora 21:03
Eri
Nu este medic/terapeut
Eri
ieri si azi au aparut.nu am mancat kiwi...
0
19-11-2009, ora 21:04
Eri
Nu este medic/terapeut
Eri
mai pe intelesul meu...ar trebuii sa fac o analiza la scaun nu?
0
19-11-2009, ora 21:04
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
Sugestie: Dacă se confirmă o parazitoză, vă puteţi trata cu ulei extravirgin de dovleac şi tinctură de cimbru (eventual şi cu Nikvorm); conform prospectului aferent acestora!...sau, dacă sunteţi adeptul alopatiei, cu Fasigyn, Zentel...etc., medicul vă va prescrie ce va considera de cuviinţă.

Numai Bine ;)
0
19-11-2009, ora 21:08
Eri
Nu este medic/terapeut
Eri
Bine. Multumesc pt sfaturi :)
0
20-11-2009, ora 13:08
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
"mai pe intelesul meu...ar trebui sa fac o analiza la scaun nu?" Da, un test coproparazitologic direct+examinare în strat gros (la secţia de Microbiologie a laboratorului de analize meciale!).
Toate cele bune ;)

P.S. Ar fi bine dacă aţi consulta şi un medic gastroenterolog, pentru a exclude existenţa unei afecţiunii gastroenterologice (boală la stomac şi intenstine) cu tablou asimptomatic (care momentan nu prezintă simptome/acuze). ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.