Scaun Negru!

16-08-2010
Moldor
Nu este medic/terapeut
Moldor
Acum 5 minute am vazut ca am scaun negru...doar partial...Am fost ( Sunt inca racit) Si am tusit mai tot timpul si ma durea gatul...
Oare sa fie esofagul?... Asa am citit undeva...sangerarea esofagului...
Ce sa fac? ( Scaunul nu era in totalitate negru...jumatate)...Mentionez ca in ultima vreme luam doar o masa pe zii...neeavand timp ( Sa fie din cauza asta?)
8 comentarii
0
16-08-2010, ora 19:59
Moldor
Nu este medic/terapeut
Moldor
Trebuie sa mentionez ca am luat nurofen ( supradoza, cred...adica 2 pe zii...alaturi de alte medicamente)
Sa fie asta?
0
16-08-2010, ora 23:39
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poate fi si de la numite substante, medicamente luate, dar scaunul negru, in principiu este un semn de alarma foarte serios, chiar o urgenta!! Poate fi sange in scaun, sange provenit din oricare segment al aparatului digestiv. Mergi la medic, sa ti se faca analize! Sanatate!
0
29-12-2010, ora 08:20
elefteriaaa
Nu este medic/terapeut
elefteriaaa
buna ieri dimineata am avut scaun negri si ma doare burta si mai rau si mai usor uneori nu ma mai dore dar de ieri nu am mai avut scaun ce sa fac? ce sa antmplat?ce sa iau?
0
29-12-2010, ora 08:25
elefteriaaa
Nu este medic/terapeut
elefteriaaa
memtionez ca am probleme cu stomacu am mancat carne de porc si carnati ot fi din cauza asta scaunu negru?
0
11-09-2011, ora 13:05
johnnydark1991
Nu este medic/terapeut
johnnydark1991
eu am avut anemie severa tot din cauza k aveam scaun negru, am fost internat la reanimare 4 zile avand hemoglobina 4...am facut si endoscopie si intr-un final dupa ce mi'au echilibrat hemoglobina dupa o sapt j cv m'au trimis acasa.dupa 3 saptamani mi-am facut analize si au iesit bune.iar acum cam la o luna dupa ce am iesit am din nou scaun negru.prima data a fost din cauza ca am mancat sfecla dar isi revenise culaorea...acum poate sa fie din cauza ca am luat maltofer fol? km 2 pastile pe zi...am inteles ca alimentele cu mult fier fac scaunul negru...in rest ma simt foarte bine nu am dureri deloc sau ameteli...un raspun va rog..sa stiu daca ma panichez sau nu:))
0
11-09-2011, ora 20:29
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
daca ai luat produse cu fier, da, scaunul poate avea culoarea neagra.dar daca persista, e de facut testul ADLER.
0
12-09-2011, ora 13:03
johnnydark1991
Nu este medic/terapeut
johnnydark1991
pai iau 2 pastile de maltofer fol si una d centrum in fiecare zi.dar zilele acestea imi fac niste analize si o sa vad mai bn...nu as vrea sa mai ajung odata la endoscopie, clisme si altele.va multumesc mult pentru raspuns.
0
15-09-2011, ora 20:40
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cu placere.
Vezi ca testul ADLER pentru depistarea sangerarii oculte se face din scaun, deci poti afla repede, fara alte batai de cap.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  • E voie să faci sport dacă te doare în gât?
  •