Am pierdere de memorie de ceva timp și... ..simt ca port ghinion oamenilor..

02-12-2019
MariaNA197
Nu este medic/terapeut
MariaNA197
Bună seara! Am 46 de ani si de multa vreme ma confrunt cu pirdere de memorie de scurtă si lungă durată.Mai exact, trebuie sa ma concentrez foarte tare pentru a mi aminti câte avorturi am facut.(sotul meu nu a fost decat o singură dată alaturi de mine)am considerat ca nu era momentul sa nasc alti copii, dupa o prima sarcina cu probleme, cu moartea fatului la nastere, a urmat alta..am nascut un baietel sănătos si am considerat atunci ca nu as putea face față cresterii altor copii.Intre timp au avut loc cele 3sau 4avorturi(nu imi amintesc sigur, iar sotul meu nu stie, pleca mereu in strainatate 2-3luni si eu ramaneam singură), după care m am decis, la 30 de ani sa mai fac o fetiță, moment in care mi am legat si trompele.Mai am si un sentiment de vinovatie pe care il simt mereu cand, orice persoana care a intrat in contact cu mine pateste ceva..simt ca port ghinion oamenilor..Doua cupluri au vrut sa le fim nasi și ambele s au despartit fara sa ajunga la Altar...Oare e doar in capul meu???Multumesc !
2 comentarii
0
03-12-2019, ora 20:51
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. E in capul dv. Stati calma. Pentru pierderile de memorie, adresati-va unui neurolog.
0
09-12-2019, ora 20:06
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Mergi la un psihiatru. Sentimentele astea incontrolabile de vinovăție iti tulbura mintea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.