Am un ten mai alb sensibil si am multe semne pe tot corpul | Forumul Medical ROmedic

Am un ten mai alb sensibil si am multe semne pe tot corpul

22-07-2009
alina simon
Nu este medic/terapeut
alina simon
As avea si eu o problema care acum mai mult ma nelinisteste am fost acum 2 zile la cosmetica si abia cand am venit acasa am observat ca pe frunte mi-a intepat si strans un nev pigmentar mic rorund fara nici un fel de problema inainte.Am citit pe net ca trebuie neaparat sa merg in prima saptmana sa mi-l excizeze.Am mers azi la DR ROTARU MARIA (Sibiu)s-a uitat la el mentionez ca e ca o mica bubita face un pic de coaja (restul cosurilor care erau mai profunde si le-a scos cu acul sunt intr-un stadiu mai avansat de cicatrizare decat nevul)si mi-a recomandat sa dau cu betadina si sa mai merg la control peste o luna jumatate doua.Pt linistea mea spuneti-mi va rog ce trebuie sa urmaresc la acel semn ca am auzit multe cazuri asemanatoare care au facut cancer.Mentionez ca sunt cu un ten mai alb sensibil si am multe semne pe tot corpul dar mi-am propus ca data viitoare cand merg la d-na doctor sa ma consulte mai amanuntit.Multumesc tare mult domule Dr Mihalache
8 comentarii
0
26-07-2009, ora 20:25
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Facati asa cum v-a recomandat d-na dr Rotaru si mergeti la control !
0
10-11-2009, ora 18:02
felisse
Nu este medic/terapeut
felisse
Buna alina. Am vazut ca esti din sibiu si as vrea sa-ti cer o parere despre medici dermatologi din sibiu. Am fost la dr. Olteanu pentru acnee dar as vrea sa mai cer si parerea altui medic. Vroiam sa stiu daca mi-ai putea recomanda pe cineva cu incredere. Mersi mult!
0
27-07-2010, ora 22:30
Saphyr
Nu este medic/terapeut
Saphyr
Buna seara, am o problema pe pielea penisului mi-a aparut cateva basici albe care ustura, cum le pot trata si care ar fi cauza??? Va multumesc!
0
05-08-2010, ora 16:08
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar putea fi un herpes genital care se vindeca de la sine in 7 zile.
0
06-03-2011, ora 10:55
viorelus
Nu este medic/terapeut
viorelus
buna ziua,

As fi tare fericita, daca mi-ati putea recomanda ceva petru riduri.Am 36 ani si ridurile din jurul ochilor, au prins contur.
Am folosit fel si fel de creme dar.nimic.
0
12-06-2011, ora 11:44
mihaela.alina
Nu este medic/terapeut
mihaela.alina
domnule doctor.am fost zilele trecute la dumneavoastra si mi-ati recomandat pentru vitiligo daivobet unguient, dar pentru linistea mea vreau sa ma lamuriti putin.
am citit prospectul si acolo scrie ca unguentul este pt posoriazis si nu se aplica pe fata, desi la mine a fost cazul(avand unele mici pete si in acea zona), ce- drept fara niciun efect secundar momentan...si nu se foloseste pt o perioada lunga de timp...si mi-a mai atras atentia prospectul acolo unde scrie ca acest unguient poate produce depigmentari!
multumesc anticipat.
0
12-06-2011, ora 11:45
mihaela.alina
Nu este medic/terapeut
mihaela.alina
unguent*
0
29-06-2011, ora 16:16
mihaela.alina
Nu este medic/terapeut
mihaela.alina
nu mai raspunde nimeni aici? :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: