de la Isotrexin mi s-a inrosit pielea in jurul ochilor

06-07-2012
iuly97
Nu este medic/terapeut
iuly97
buna
am fost la dermatolog si mi-a recomandat effaclar duo dimineata si isotrexin seara. M-am dat 5 zile cu acest tratament si cred ca de la isotrexin mi s-a inrosit pielea in jurul ochilor, adica pe la perciuni si are un aspect inestetic, parca sunt arsa. Cu ce ar trebui sa ma dau pentru a reveni la normal. Voi intrerupe isotrexin 2 zile si dupa sa il reiau? Am cosuri pe frunte si o parte s'au dus datorita isotrexinului si nu stiu ce sa fac in continuare. Cu effaclar pot sa continui?
Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lucruri pe care NU ar trebui să le pui pe față
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.