Ameteala stare de slabicune

10-06-2016
calinv83
Nu este medic/terapeut
calinv83
Buna de 5 luni ma confrunt cu o amețeală continua, si o stare de slabiciune in tot corpul am senzația ca mie somn dar nu pot sa dorm tiuit în urechi precizez ca nu e vertij nu se învârte nimic cu mine doar senzația de cădere în fata am făcut o groaza de analize medicale si în afara de o mica lipsa de b12 nu sa găsit nici o problema. La începutul problemei aveam 83kg iar acum am ajuns la 74kg rmn ok ct angiocerebral ok, tiroida ok, pneumologic ok, oftalmologic acum ok pentru ca mi sa prescris reteta pt ochelari, orl nimic nu mai stiu ce sa fac. Dacă sa confruntat cineva cu probleme de genul acesta aștept răspuns.
3 comentarii
0
10-06-2016, ora 17:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Control Neurolog.
Tiuit in urechi se numeste Tinutus.
Test Anxietate, Test Depresie pe net. S-ar putea sa aveti niste somatizatizari cauzate de dereglarea neurotransmitaotrilor si la astia nu puteti face analize.
0
10-06-2016, ora 18:28
calinv83
Nu este medic/terapeut
calinv83
Am fost la neurolog si în afara de vitamine si o grămadă de analize care au ieșit ok mai putin cele numite cic nici un răspuns concret. Am sa fac acele teste sa vad cum au sa iasă iar despre acea dereglare am sa ma documentez sa vad ce înseamnă. Mulțumesc pentru raspuns
0
11-06-2016, ora 18:35
calinv83
Nu este medic/terapeut
calinv83
Clara_p sunt tare curios cu ce te ocupi si ce pregătire ai în domeniul medical? Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •