Ametelea si ritm instabil

31-12-2018
Daniel1994
Nu este medic/terapeut
Daniel1994
Buna seara, prezint niste simptome foarte ciudate de ceva timp. Uneori cand incerc sa adorm si inchid ochii ametesc foarte tare si inima imi bate mai repede, cand ii deschid imi revin. Mai nou am inceput sa am aceste stari si cu ochii deschisi, ameteala si ritmul cardiac rapid durand cateva secunde. Am o stare ciudata cand mi se intampla aceste lucruri, de parca nu mai stiu unde sunt si plutesc, sunt foarte suparatoare aceste stari. Ce ar putea fi? Multumesc anticipat!
5 comentarii
0
31-12-2018, ora 15:06
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru a va putea raspunde la o asemenea intrebare cu sanse de a va ajuta realmente, ar trebui sa stim mult mai multe date decat cele pe care ni le dati dumneavoastra: varsta, greutate corporala, inaltime, ocupatie, tipul de munca pe care-l faceti, ce alte boli ati avut de-a lungul timpului( daca ati avut ), daca va stiti cu ceva probleme de coloana cervicala. Ar putea fi o problema de oxigenare cerebrala in cadrul unui ICVB, dar pot fi si alte cauze. Va recomand un consult neurologic si unul cardiologic.

dr Petre Muresan
Medic primar Medicina generala-Medicina de familie
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie, Reflexoterapie,
Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )
0
31-12-2018, ora 16:22
Daniel1994
Nu este medic/terapeut
Daniel1994
Buna ziua! Am 24 de ani, 176 cm, 73 kg, nu am ocupatie, tocmai ce am terminat facultate, boli nu am avut, am fost diagnosticat cu anxietate acum 2 ani si am avut si cateva atacuri de panica. consult cadiologic complex l-am facut acum 1 an jumate si a iesit doar tahicardie sinusala fara a avea nevoie de medicatie. Zilele trecute mi-am facut si un ekg si a iesit ok. Probleme cu coloana cervicala nu cred ca as putea sa am, sunt o persoana activa, fac sport 5 zile pe saptamana.. Starile sunt suparatoare si frustante..
0
31-12-2018, ora 18:06
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In acest caz manifestarile pot sa fie in cadrul sindromului anxios. Un set de analize complet ati facut recent ? Ramane necesar si un consult neurologic daca nu ati facut.

dr Petre Muresan
Medic primar Medicina generala-Medicina de familie
Atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
Studii aprofundate de Osteopatie, Reflexoterapie,
Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )
0
02-01-2019, ora 12:33
Daniel1994
Nu este medic/terapeut
Daniel1994
Am facut si analize si au iesit in regula. O sa fac un consult neurologic. Multumesc!
0
02-01-2019, ora 21:21
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ma bucur ca o sa faceti acest consult. Daca considerati necesar, m-as bucura sa-mi spuneti si mie ce ati rezolvat.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.