Amigdalita pultacee

27-11-2018
Lulu86
Nu este medic/terapeut
Lulu86
Buna seara! Am o problema cu o amigdalia pultacee. De fiecare data cand ma duc la stomatolog, fac amigfalita pultacee, cu febra. Problema este ca de luni iau Azitrox, în prima zi am luat una la 12 ore si inca fac febra 38.7. Înainte să iau Azitrox, am luat Amoksiklav pentru o extracție de măsea doar ca nu a avut efect si pe amigdalita. Este cazul sa merg la spital sau sa mai iau o zi Azitrox si sa vad cum imi e maine? Si de ce de fiecare data cand merg la stomatolog fac aceasts amigdalita pultacee? Va multumesc din suflet!
4 comentarii
0
27-11-2018, ora 20:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este cazul sa te vada un medic ORL si sa spuna despre cauza problemelor din gat si solutiile corecte
0
27-11-2018, ora 20:17
Lulu86
Nu este medic/terapeut
Lulu86
Am fost la un medic ORL, am facut si un exudat însă nu a iesit nimic.. Ma îngrijorez tare rau. Va multumesc frumos pentru raspuns!
0
28-11-2018, ora 09:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pai este sau nu amigdaliuta pultacee?
pe amigdalita pultacee NU se fac exudate..se administreaza tratamente
Ce numesti TU amigdalita pultacee????
0
30-11-2018, ora 09:28
Lulu86
Nu este medic/terapeut
Lulu86
Imi pare rau ca va raspund asa tarziu. Asa mi-a fost recomandat, sa fac un exudat in timpul tratamentului si sa fac unul si dupa. Ieri am chemat salvarea si mi s-a dat în continuare azitrox, nurofen si decasept. Astăzi ma simt mult mai bine, însă o sa ma duc sa imi fac niste investigatii la un orl-ist dupa ce o sa termin cu tratamentul. Mi s-a pus diagnostic de faringo amigdalita pultacee.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de amigdalite - cum orientează diagnosticul aspectul amigdalelor
  •