amorteala in cap

29-11-2015
ionda2002
Nu este medic/terapeut
ionda2002
Buna ziua, am 29 ani si sapatamana trecuta am trecut prin cosmarul vietii mele. Sâmbătă la prânz m-am trezit cu o stare pe care nu mi-o puteam explica: Tremurat din cap pana in picioare, senzatie de sufocare, palpitatii puternire, presiune puternica in cap, greata, amorteala de membre. Am intrat intr-o mare panica si am plecat la urgente. Acolo mi-au pus 100 de întrebări si mi-au administrat un calciu intravenos. Mi-au facut un ekg, mi-au luat tensiunea au fost ok mai Putin pulsul.era mare. Mi s-a pus un diagnostic de tahicardie sinusala si mi-au spus ca am facut atac de panica. A doua zi am ajuns iar la urgenta cu aceleasi simptome, de data asta nu mi-au mai facut nimic mi-au zis sa mă linistesc. Nu puteam on nici un caz ma luau tot felul de gânduri, ca mor, ca am tot felul de boli. Luni am mers la cardiolog, ma durea puternic in piept. Acesta mi-a confirmat iarasi ca am tahicardie si sa ma linistesc eu sunt propriul meu psihiatru. Mi-a dat un tratament care contine: Calciu fiola( sa-l beau), Vigantol oil, vitamina c si Calmogen. Dupa 3 zile de tratament cred ca ma simt mai bine ori nu ma mai gandesc. Sunt cam molesita, nu am pofta de mâncare. Problema cu care ma confrunt acum e legata de cap: Simt creierul amortit si se lasa o durere in ceafa. Aceasta ajunge pana in mijlocul coloanei. A mai avut cineva asemenea simptome? Sunt foarte speriata si nu stiu ce sa fac.poate îmi raspunde cineva care s-a confruntat cu aceleasi simturi...multumesc
2 comentarii
0
29-11-2015, ora 15:23
ionda2002
Nu este medic/terapeut
ionda2002
Vad ca lumea mai zice pe aici de Vitamina C...
offff sunt disperata
0
30-06-2016, ora 20:06
MDL
Nu este medic/terapeut
MDL
Poate ca ati avut un mic accident vascular. Incercati cu B1 si magneziu, ca nu fac rau. Dar B1 in doza mai mare, de cel putin 3 capsule de 100 mg pe zi, la interval de 5 ore. Cam da insomnie daca le luati seara. Dar nu intotdeauna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele atacurilor de panică și cum ne putem calma
  •