Amorteala la nivelul pielii pe coapsa

12-06-2008
tinaeta
Nu este medic/terapeut
tinaeta
buna ziua. la nivelul copasei stangi pe o portiune de piele aprox cat o palma nu mai simt decat f slab la atingere. se simte ca o amorteala. am incercat sa masez zona insa a ramas la fel. care ar fi cauza posibila? am 25 de ani. multumesc. cristina
4 comentarii
0
13-06-2008, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Cauza ar putea fi leziunea unui firicel de nerv care inainte ajungea acolo, la piele. Ai avut o operatie la piciorul respectiv? Vreun flegmon, vreun furuncul?
Ca aceasta pierdere a sensibilitatii, in sine, nu e periculoasa si nu are o semnificatie anume. Ramane de vazut daca lipsa sensibilittii ramane la zona respectiva sau se extinde. Daca se extinde sau daca ai si hiperestezii (durere la atingeri foarte mici) poti consulta un neurolog. Dar, in principiu, eu nu cred ca e ceva cu semnificatie patologica.
0
13-06-2008, ora 00:00
tinaeta
Nu este medic/terapeut
tinaeta
multumesc pt raspuns. nu am avut nici un fel de operatie sau alte interventii si pe piele in zona respectiva nu apare nimic neobisnuit.
0
31-07-2009, ora 15:29
eu_eu0102
Nu este medic/terapeut
eu_eu0102
buna ziua...si eu am patit acelasi lucru dar pe o portiune de jumatate de palma in jurul pulpei piciorului drept.mentionez ca nu am avut niciun furuncul sau flegmon sau alte afectiuni.din ce cauza s-a intamplat asta stie cineva?multumesc. am 19 ani
0
20-03-2015, ora 19:01
VladGH
Nu este medic/terapeut
VladGH
Salut, imi este si mie amortita pielea de pe coapsa, de mai bine de jumate de an. Este vre-un remediu ? Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •