analiza PET

01-04-2009
flory78
Nu este medic/terapeut
flory78
BUNA ZIUA.Am 30ani si sunt operata de 6luni de hiterectomie totala cu anexectomie bilaterala.Dupa operatie am facut testul papanicolau, analize de sange, rad.pulmonara si ecograf, si toate sunt bune.Eu ma simt foarte bine, cu ajutorul lui D-ZEU, dar mi s-a recomandat sa fac PET la 6luni de la operatie si nu stiu ce sa fac.Stiu ca analiza costa 4000lei la ORADEA dar nu am auzit pe nimeni ca a facut-o.E f.scumpa, si nu vad de ce sa o fac, daca eu ma simt bine din toate punctele de vedere si mai ales ca am trecut aproape singura prin tot.CE SA FAC?Va multumesc si astept raspuns.
2 comentarii
0
01-04-2009, ora 19:45
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Faceti un examen de rezonanta magnetica nucleara. Ofera practic tot atatea informatii, dar e considerabil mai ieftin.
0
08-04-2009, ora 19:13
flory78
Nu este medic/terapeut
flory78
Va multumesc ptr. raspuns.Dupa PASTE am sa merg la Bucuresti sa fac un RMN.Mai am insa o problema cu amigdalel.Fac f.des puroi in gat(acele puncte albe urat mirositoare), desi de cate ori am facut exudate au iesit negative.Am luat toate antibioticele posibile, am facut si moldamin si degeaba.Acum ma doare capul imi ard urechile si am puroi in gat.Ce analize sa fac ca ma chinui asa de f.mult timp.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul