Analize endometrioza

02-06-2020
mihaela_2000
Nu este medic/terapeut
mihaela_2000
Buna ziua, in urma unui control intrav mi s-a descoperit pe ovarul drept un chist si pe cel stang unul care are leg cu endometrioza de vre o 3 cm, am facut la jumatatea perioadei (CM am avut pe 16.05 si analiza pe 29.05.2020) am 38 ani, ma cam inteapa in stanga de ceva vreme, totodata am facut si papa + secretie inca nu am rez, dar mi s-a luat sange si mi a iesit : CA125 75.9Ui/ml (interval medlife <35 Ui/ml), HE4 : 41.4pmo/l (inerval medlife <70pmo/l premenopauza), ROMA premenopauza : 5.378% (interval medlife <7.4% risc scazut ), ROMA Postmenopauza mi -a iesit 25.94% (interval medlife <25.30%risc scazut ), , , ma intriga un pic Roma postm. si Ca125, d-na dr a zis ca nu e nimic grav dar mi a dat 6 luni. incepand cu prima zi de ciclu cand o veni acum cam pe 12.06.2020... sa iau in foecare zi visanne + 4 femina. va rog o parere... ms mult, o zi frumoasa
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.