analize inainte de sarcina

31-05-2013
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
Buna seara!Vreau sa stiu EXACT ce analize trebuiesc facute inainte de a ramane insarcinata?Am deja 2 sarcini pierdute si nici un doctor nu se oboseste sa imi faca niste analize mai amanuntite pt a depista cauza.As vrea sa mai incerc dar ma ingrozeste ideea sa raman iar si sa o pierd.Sper sa imi puteti da un raspuns mai clar ca sincer...de cate ori am pus o intrebare pe acest forum.vizitatori cu zecile si raspunsuri.lipsa.
2 comentarii
0
02-06-2013, ora 21:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Medicul ginecolog-obstetrician trebuie sa va prescrie aceste analize si sa analizeze cauzele care au provocat primele pierderi de sarcina.
Despre acestea nu ati mentionat nimic.
0
04-06-2013, ora 19:55
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
Pai am facut primele analize in trim.1(sange, urina, eco.Au iesit bune toate dar cand am pierdut sarcinile.surpriza...au spus domniile lor(medici)ca e ceva normal in primul trimestru si ca pt a-mi face analize mai amanuntite pt vederea cauzei trebuie sa pierd cel putin 3 sarcini...deci????Ca doar nu sunt tampita sa pierd sarcini si sa nu am habar ce trebuie sa cer...mi -a dat iar analize de sange.pe care nu le-am mai facut ca deja ma fac donatoare la cat mi-a recoltat.eu am intrebat pe cineva care cunoaste sau a trecut prin asa ceva.DACA stie ce ecografie, analiza trebuie sa fac, pt a fi sigura ca nu mai pierd sarcina.specific, la 12 sapt le-am pierdut pe amandoua..una prin sangerare pana am pierdut-o si una oprita din evolutie..
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.