analize inainte de sarcina

31-05-2013
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
Buna seara!Vreau sa stiu EXACT ce analize trebuiesc facute inainte de a ramane insarcinata?Am deja 2 sarcini pierdute si nici un doctor nu se oboseste sa imi faca niste analize mai amanuntite pt a depista cauza.As vrea sa mai incerc dar ma ingrozeste ideea sa raman iar si sa o pierd.Sper sa imi puteti da un raspuns mai clar ca sincer...de cate ori am pus o intrebare pe acest forum.vizitatori cu zecile si raspunsuri.lipsa.
2 comentarii
0
02-06-2013, ora 21:41
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Medicul ginecolog-obstetrician trebuie sa va prescrie aceste analize si sa analizeze cauzele care au provocat primele pierderi de sarcina.
Despre acestea nu ati mentionat nimic.
0
04-06-2013, ora 19:55
miha32
Nu este medic/terapeut
miha32
Pai am facut primele analize in trim.1(sange, urina, eco.Au iesit bune toate dar cand am pierdut sarcinile.surpriza...au spus domniile lor(medici)ca e ceva normal in primul trimestru si ca pt a-mi face analize mai amanuntite pt vederea cauzei trebuie sa pierd cel putin 3 sarcini...deci????Ca doar nu sunt tampita sa pierd sarcini si sa nu am habar ce trebuie sa cer...mi -a dat iar analize de sange.pe care nu le-am mai facut ca deja ma fac donatoare la cat mi-a recoltat.eu am intrebat pe cineva care cunoaste sau a trecut prin asa ceva.DACA stie ce ecografie, analiza trebuie sa fac, pt a fi sigura ca nu mai pierd sarcina.specific, la 12 sapt le-am pierdut pe amandoua..una prin sangerare pana am pierdut-o si una oprita din evolutie..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •