ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

analize medicale

30-03-2007
silca
Nu este medic/terapeut
silca
Urmatoarele analize nu mi-au ieist bine:
LIP. 359.24
WBC 10.07
NEUT 7.96
As dori sa stiu daca este grav si ce ar trebui sa fac ca sa revina la valori normale.Va multumesc.
3 comentarii
0
21-04-2007, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Noi in medicina nu tratam analize medicale ci bolnavi. Aceste analize luate ca atare nu reprezinta nimic ingrijorator: Lipidele sunt scazute ceea ce e bine in principiu, iar globulele albe sunt crescute, cu neutrofilie(adica cu cresterea numarului de granulocite, care reprezinta prima linie de aparare antiinfectioasa). Poate fi vorba de o infectie cu leucocitoza, dar nu este obligatoriu. Lasati in seama medicului de familie sa interpreteze in contextul clinic aceste valori.
0
12-04-2009, ora 10:40
raducuvrl
Nu este medic/terapeut
raducuvrl
TRIGL =37, HDLC3=30.24, CHOL2=193, DUPA CUM SE VEDE TRIGLICERIDELE SUMT MARI, COLESTEROLULU BUN E MIC. CE TREBUIE SA MANANC IN ACEASTA SITUATIE. ALCOOL NU CONSUM DELOC.
0
15-04-2009, ora 16:19
raducuvrl
Nu este medic/terapeut
raducuvrl
Mi-au iesit urmatoarele analize:
TRIGL - 229
HDLC - 30.24
CHOL - 193

As dori sa stiu daca este grav si ce ar trebui sa fac ca sa revina la valori normale.
Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.