Anemie
Va rog sa-mi interpretati aceste analize:HEMOGLOBINA617, 3 ;HEMATOCRIT 54, 9, CHEM-Conc.in Hb eritrocitara medie 31, 5, RDW-CV 14, 5, RDW-SD 53, 0;restul analizelor au iesit bine, in parametrii.Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3suspect de leucemie, diagnosticat la internare cu anemie si externat cu dg.hiperergie tuberculinica
- 4interpretare analize: fier, glicemie, hematologie, limfocite
- 2slabire rapida, anemie
- 3in ultima vreme sunt foarte slabita si am cred si o anemie mare
- 0Anemie, ameteli, stres
- 3durere in piept, oboseala, transpiratie, anemie
- 1Anemie sau nu?
- 6posibil cancer stomac?
- 0Anemia... si cam de o luna sufar de dureri de cap la ceafa
- 6cancer colon
- 0Analize de sange
- 0senzatie de slabiciune dupa bautul cafelei
- 0Risc foarte mare de leucemie?
- 7Hemoglobina marita.
- 1Intrebare hemoglobina copil 11 luni
- 0Hemoglobina marita, feritina sub nivel minim!
- 0Hematologie
Mai multe informații despre: Anemia Hemoglobina Hematocrit
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: