Anticonceptionale
Buna ziua, ma numesc Melania si am 20 de ani. De curand am inceput sa iau anticonceptionale recomandate in urma unui control de catre medicul ginecolog, mi s-a recomandat Midiana zilnic, le-am inceput in prima zi de menstruatie dar in cea de a 3 saptamana de pe blister am omis o pastiluta necitind prospectul ce sa fac in acest caz am luat pastiluta in ziua urmatoare "normal", din ziua aceea nu am mai intretinut raporturii sexuale deja sunt la cele 7!pastile placebo, nu stiu cum sa explic dar am ramas cumva in urma cu o zi, are un impact major acest lucru ? Va rog sa imi raspundeti !
1 comentarii
Buna ziua,
continuati sa le administrati in mod normal, nu le intrerupeti
O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
continuati sa le administrati in mod normal, nu le intrerupeti
O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5ce se intampla oare, sa fi ramas gravida?
- 3Am uitat o pastila de Mercilon
- 9De aproape 2 ani iau anticonceptionale-desorelle si am uitat o pastila
- 4am uitat o pastila
- 6Am uitat sa iau anticonceptionalele 3 zile la rand
- 3O pastila yasmine din saptamana 3 uitata
- 3am pierdut o pastila de yasmine
- 4Pastila omisa in saptamana 3
- 0pastila uitata
- 4a 6-a pastila de mercilon uitata. e nevoie de contraceptie de urgenta?
- 4Uitat Logest!
- 3Am uitat o pilula
- 3Am uitat o pilula si am avut contact sexual
- 0Am uitat sa iau ultima pastila de yasmin
- 1Pastila de a doua zi si anticonceptional
- 0Am uitat 2 pilule Yaz
- 0Am uitat sa beau ultima pastila
- 0Am uitat prima pastila
- 0Ajutati-ma! pot rămâne gravidă?
- 1Pastila uitată
Mai multe informații despre: pilula contraceptiva uitata
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
