Anxietate? | Forumul Medical ROmedic

Anxietate?

07-09-2016
Ioana tan
Nu este medic/terapeut
Ioana tan
Buna ziua, am 17 ani, acum 2 săptămâni am avut o criză : am inceput sa tremur foarte tare, nu puteam respira foarte bine, amețeam, aveam dureri in piept. Am crezut ca poate este o criză de spasmofilie. După acestea mi am făcut analize pentru calciu, magneziu, fier, si toate au iesit bune.Însă de atunci cam la 2 zile am palpitatii, tremuraturi, pierderi de memorie (nu foarte mari), ma enervez foarte repede. Puteti sa imi spuneti cum ași putea rezolva acestea, daca am anxietate sau nu ? Multumesc!
5 comentarii
0
07-09-2016, ora 15:26
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Mergi la un psihiatru/psiholog cu experienta pentru o evaluare corecta a situatiei. Par simptome de anxietate.
0
07-09-2016, ora 16:45
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, PloieÅŸti
Psiholog Stefan Liviu
Buna Ioana. Banuiesc ca cele despre care ne vorbesti le-ai discutat in familie, cu parintii, sau si cu un medic?
0
07-09-2016, ora 16:53
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Psihologie, Constanta
Psiholog Nedelcu Tatiana -Marilena
Va sugerez de asemeni o evaluare la un psiholog, ulterior daca va fi necesar psihologul va sugera tratament medicamentos de la medicul psihiatru concomitent cu sedinte de psihoterapie.De asemeni consider ca sant simptome de anxietate.
0
07-09-2016, ora 23:19
Ioana tan
Nu este medic/terapeut
Ioana tan
Multumesc pentru sfaturi, da, părinții stiu doar ca nu stiam la ce tip de medic sa apelez exact.
0
08-09-2016, ora 15:29
Psiholog Camelia Stavarache
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Camelia Stavarache
Consultati un psihoterapeut pentru validarea dg de atac de panica si pentru inceperea unei psihoterapii. La prima vedere, pare un atac de panica, dar e importanta o investigatie de specialitate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul