anxietate-poate impreuna reusim | Forumul Medical ROmedic

anxietate-poate impreuna reusim

64 comentarii 1 2 3
0
25-09-2014, ora 22:43
paul 345
Nu este medic/terapeut
paul 345
Sidonika.metoprololul îl iei la nevoie sau îl iei de mai multe ori pe zi şi decât este? 50 sau 100...eu sufăr de anxietate de un de zile, sper sa cred ca îmi trece nu am mai luat medicamente de 2 luni, mai am putina anxietate dar o pot înfrunta fără sa o bag în seamă.teoretic înclin sa cred ca doctorul ştie de anxietate şi nu vrea sa _ţi dea tot felul de pastile şi scheme..e o presupunere.eu am luat metoprololo dar numai la nevoie, când inima o lua razna, în 30 minute totul e ok.dar te asigur ca de pastila ăsta nu devii dependenta.mult succes
0
01-12-2017, ora 07:58
Cristiandan
Nu este medic/terapeut
Cristiandan
Salut, florin am avut aceleasi simptome ca tine, același tratament dar renunța la xanax si continua cu rivotril merge bine, așa scapi de anxietate, pentru ca corpul tau s-a învățat cu tratamentul antidepresiv si îți da aceleași simptome ca înainte, renunța treptat la celelalte medicamente nu dintr-o data ca îți face rău si continua cu rivotril pina începi sa te simți bine.bafta si sanatate
0
21-02-2020, ora 16:55
Flofloflo
Nu este medic/terapeut
Flofloflo
Bună tuturor!
Azi a fost ziua in care am fost nevoit să merg la urgență cu un atac de panică "special", adică unul despre care am crezut ca înseamnă cel puțin un infarct, daca nu moartea însăși.
Am spus că a fost special deoarece am si eu o vasta experiență cu anxietatea si atacurile de panica (vreo 12 ani) cu mici pauze.
Tocmai zilele trecute ma hotărâse sa apelez la psihiatru, simțeam că nu mai pot gestiona singur situația cu anxietatea si atacurile de panica.
Văd că nu s-a mai scris demult pe acest tipic, voiam sa va intreb care e situatia voastră acum?
Eu am primit o schemă de tratament cu Cipralex, xanax, anxiar si vreau s-o încep din această seară, voi mai intră sa va tin la curent cu evolutia/rezultatele.
Sănătate multă tuturor!
0
06-04-2020, ora 14:36
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Sper ca esti mai bine acum Flo.
Oare ai apelat in toata perioada asta si la sprijinul psihoterapiei in paralel cu medicatia – cel putin vreo 8 sesiuni / una pe saptamana?
Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata ta
Adaugă un comentariu / răspuns
64 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •