Apetit sexual crescut

21-09-2020
AlexandruDumitru
Nu este medic/terapeut
AlexandruDumitru
Am 35 de ani și am ajuns sa fac sex de 3 ori pe zi și mi-aș dori mai mult dar soției mele ai apar niste iritați in zona vaginala, așa că după ce facem sex merg la baie și mă masturbez de aproximativ 2 ori pe zi și dacă nu fac asta toată ziua sunt cu penisul in erecție și simt o presiune imensa ca și cum ar exploda.
Până anul trecut viața mea sexuala se rezuma la 3 partide de sex pe săptămână.
Acum problema asta devine jenantă pentru mine și nu știu ce să mai fac pentru că la cea mai mică atingere penisul se ridică... Cum aș putea soluționa această problema jenantă?
10 comentarii
2
21-09-2020, ora 07:38
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna dimineata

Va recomand sa mergeti la un medic pentru un control medical si analize. Exista unele situatii care pot da ca efect secundar dorinta sexuala exacerbata (dereglari hormonale, tratamente medicamentoase, consum de substante, etc). Trebuie excluse conditiile medicale si apoi vedem ce este de facut.
0
21-09-2020, ora 08:10
AlexandruDumitru
Nu este medic/terapeut
AlexandruDumitru
Bună dimineața, va mulțumesc pentru răspuns!
Nu consum niciun fel de substanță si nici medicamente nu iau.
Am fost săptămâna trecută la un medic și mi-a zis că nu sufăr de nici o afecțiune.
Țin să menționez că singura schimbare in viața de zi cu zi a fost schimbarea regimului alimentar adică am înlocuit unele alimente nesănătoase, m-am apucat de culturism dar fără nici un fel de substanță!
0
21-09-2020, ora 11:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la endocrinolog sa va dea niste analize pentru hormoni.
0
21-09-2020, ora 13:18
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Alimentația sănătoasă (mai multe legume și fructe) poate fi interpretata de organism ca stimulare. Culturismul (efortul fizic) creste producția de testosteron, responsabil de dorința sexuala.
Ar fi bine totuși sa faceți analiza hormonilor (TOȚI hormonii) pentru siguranță.
0
22-09-2020, ora 15:19
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mergeți la un endocrinolog pentru a verifica dacă nu- i o problemă hormonală, iar dacă nu se depistează nimic mergeți la un medic cu competențe pe sexologie.
0
12-10-2020, ora 01:30
AlexandruDumitru
Nu este medic/terapeut
AlexandruDumitru
Vă mulțumesc mult pentru ajutor, mi-ați fost de mare ajutor!
Am fost la medic și am făcut două seturi de analize unul în Arad și un altul în Barcelona unde și locuiesc.
Analizele au ieșit bine iar conform cu cea ce mi-au spus ambii medici acest apetit sexual vine in urma sportului și alimentației sănătoase.
Acum știu că sunt sănătos și mi-am luat o piatră de pe inimă dar totuși rămân cu acest apetit sexual mare.problema este că soția mea nu ține pasul cu mine in partea sexuală pentru ea este suficient de câteva ori pe săptămână, dar eu ce sa fac?
Soția mi-a propus sa fac sex cu una dintre prietenele ei dar mi-e teamă că dacă fac așa ceva relația noastră nu va mai fi la fel.
0
12-10-2020, ora 08:00
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ar fi cea mai proastă idee, pentru că mai devreme sau mai târziu vor apărea probleme în cuplu. Încercați să vorbiți și cu un psihosexolog care lucrează online. Poate vă ajută niște ședințe de psihoterapie online.
0
12-10-2020, ora 13:16
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
S-ar putea sa mai existe o perspectiva asupra situatiei: aceea in care considerati ca singura cale sa obtineti satisfactie si descarcare de tensiune sa fie activitatea sexuala. Cu alte cuvinte va cam lipsesc alte surse de relaxare si implinire, de descarcare a tensiunii acumulate.
1
12-10-2020, ora 15:30
Marcus Aurelius
Nu este medic/terapeut
Marcus Aurelius
Asa zic si eu...
Eu ma mir cum naiba mai are timp sa traiasca daca toata ziua face numai sex...
De 3 ori pe zi, plus 2 masturbari, mi se pare exagerat dupa orice standard...
Lasa-te de sport si baga niste saorma, daca aia era cauza... Desi nu cred... Eu zic sa s-ar putea sa ai boala lui Carol al 2-lea...
0
04-12-2020, ora 08:43
AlexandruDumitru
Nu este medic/terapeut
AlexandruDumitru
Într-un final am reușit să rezolv problema!
Soția mea ia propus surorii ei care este divorță sa mă ajute așa că în ultimele 3 săptămâni sunt super bine.
Cumnata mea stă la noi, dormim împreună cu ea iar sexul îl facem ori în trei sau de cele mai multe ori fac sex cu soția și apoi cu sora ei.
Sunt împlinit!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Libidoul crescut
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  • Să înţelegem libidoul sexual - când scade şi când creşte (şi de ce)
  •