atacul de panica
Atacul de panica care este din cate stiu -rezultatul unui dezechilibru intre substantele chimice ale creierului (neurotransmitatori).poate duce da epilepsie ? paralizie?
1 comentarii
Atacul de panica nu este deloc rezultatul dezechilibrului chimic. Cauza este cu totul alta iar dezechilibrul este urmarea ei si nu cauza bolii. Medicina incurca mereu efectul cu cauza si asta spre interesul ei: altfel nu ar avea nici explicatie pt. administrarea medicamentelor prescrise.
Daca eu te sperii si incepi sa ai atacuri de panica - asa cum se intampla des - atunci care este cauza ?
Daca iti pierzi jobul si siguranta materiala si incepi sa ai atacuri de panica - asa cum se intampla des - atunci care este cauza ?
Daca inveti excesiv si in plus ai si stres si exagerezi si cu contactele sexuale si incepi sa ai atacuri de panica - asa cum se intampla des - atunci care este cauza ?
Dezechilibrul care este cauza bolii nu este pe plan chimic ci sufletesc si ca urmare nici nu se poate vindeca pe plan chimic. Pe plan chimic se Vielen Danka numai schimbarile aparute dupa acest soc emotional. Asta nu face din urmari o cauza. Dar pt. medicina nu exista suflet asa ca cum sa caute cauza in ceva a carui existenta este negata ?
Iar la vindecarea sufletului nu ajungi decat cu ajutorului lui Dumnezeu sau cu homeopatia (sau cu alte metode naturiste adecvate.) Cu chimie toxica nu ajungi decat la trup.
Daca eu te sperii si incepi sa ai atacuri de panica - asa cum se intampla des - atunci care este cauza ?
Daca iti pierzi jobul si siguranta materiala si incepi sa ai atacuri de panica - asa cum se intampla des - atunci care este cauza ?
Daca inveti excesiv si in plus ai si stres si exagerezi si cu contactele sexuale si incepi sa ai atacuri de panica - asa cum se intampla des - atunci care este cauza ?
Dezechilibrul care este cauza bolii nu este pe plan chimic ci sufletesc si ca urmare nici nu se poate vindeca pe plan chimic. Pe plan chimic se Vielen Danka numai schimbarile aparute dupa acest soc emotional. Asta nu face din urmari o cauza. Dar pt. medicina nu exista suflet asa ca cum sa caute cauza in ceva a carui existenta este negata ?
Iar la vindecarea sufletului nu ajungi decat cu ajutorului lui Dumnezeu sau cu homeopatia (sau cu alte metode naturiste adecvate.) Cu chimie toxica nu ajungi decat la trup.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3dureri de cap, infucienta respiratorie, atac de panica
- 60frica, panica ajutor!
- 26cunoasteti psihiatru bun in ploiesti pentru atacurile de panica pe care le am?
- 4Manifestari ciudate: senzatie de nod in gat, durere in piept, atacuri de panica
- 8atacuri de panica si tratamentul medicamentos
- 3Atac de panica.Homeopat
- 3incercand sa dorm fac extrasistole, atacuri de panica, crize de spasmofilie
- 22Fost toxicoman rog sfaturi
- 18Ganduri ca as avea ceva si as fi bolnav
- 3Sistem nervos afectat
- 56Atac de panica
- 6Boala psihică- nu stiu ce este
- 2Tahicardie Atacuri de panica
- 1atacde panica?????
- 2atac de panica sau inima?
- 3Sfat - anxietate, depresie sau alta afectiune
- 5Am nevoie de un răspuns, un sfat, sunt foarte panicat și trist !
- 3Anxietate, atacuri de panică foarte dese
- 8Anxietate sociala/atacuri de panica
- 9De câteva zile am o problema! stare nasoala, parca e un leșin din capul pieptului
Mai multe informații despre: Atacurile de panica
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: