Atenția iubitului

25-12-2018
Sofia2293
Nu este medic/terapeut
Sofia2293
Ma simt atât de singura și nu am cu cine sa vorbesc despre asta. Suntem în seara de ajun, eu stau în străinătate de 2 ani și jumătate cu iubitul meu, mai locuiește cu noi și un prieten de al lui de ceva timp și ei stau, asculta muzica, beau bere, fac poze. I-am spus ca îmi doream sa îmi dea și mie din când în când o îmbrățișare, un pupic pentru ca el e singura persoana pe care o am aici, nu am pe nimeni și simțeam și eu nevoia de putina afecțiune mai ales acum în prag de sărbători, ma simt foarte, foarte singura. El îmi spune ca să îl las în pace, ca astea sunt motive sa ma cert cu el, dar nu este asa, pur și simplu asta simte sufletul meu sa primesc și eu putina afecțiune. El nu poate sa înțeleagă punctul meu de vedere. Oare cer eu prea mult? Am eu o problema? Și nu este vorba doar de astăzi...
1 comentarii
1
09-01-2019, ora 16:31
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Nu, nu ceri prea mult. E normal să ai nevoie de atenție și afecțiune, numai că uneori bărbații nu înțeleg lucrul acesta. Iar faptul că locuiți cu altcineva nu ajută. Discută cu el când îl prinzi singur și relaxat și vezi ce are de gând. Spune-i clar ce așteptări ai de la el și cum vezi viața voastră împreună. Iar dacă vezi că nu e atent la nevoile tale și nici nu vrea să facă nimic, e mai bine să-ți vezi de viața ta. De multe ori stând blocată într-o relație nepotrivită pierzi alte relații care te-ar face să te simți împlinită.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul