Ati auzit de ochelarii Pinholes?

30-08-2010
Dan Vasile
Nu este medic/terapeut
Dan Vasile
Cautand pe internet metode naturiste de a-mi proteja ochii de ultravioletele cu care ne-am luptat in ultima vreme, precum si de radiatiile emise de calculator, am gasit Ochelarii Pinholes. Sunt ochelari cu gaurele, ce iti obliga muschiul ocular sa lucreze, intarindu-l si fortificandu-l. Astfel ca nu vei mai avea nevoie de ochelari de vedere. Si i-am comandat, am inceput sa ii port la televizor, la calculator si in parc! Acum vad mult mai bine si trebuie sa merg sa imi schimb dioptriile pentru ca ce port acum nu imi mai este bun. Dioptriile mele au scazut! Voi ce parere aveti? Ati auzit de asa ceva?
3 comentarii
0
30-08-2010, ora 16:06
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Eu am auzit, am spus si ce cred despre ei; mie nu-mi plac cum arata , cat despre rezultate, nu stiu foarte multe, dar daca dumneavoastra ati obtinut rezultate si sunteti multumit, este bine. Mai asteptam si alte opinii;numai bine
0
15-03-2011, ora 14:05
azulin
Nu este medic/terapeut
azulin
Am folosit si eu, insa pt.o dipoplie, in urma unei pareze de nerv optic.
Foarte repede am observat o acuitate vizuala mai buna, chiar daca dipoplia s-a rezolvat in cateva luni.
Nu recomand sa-i folositi in lumina slaba, mai tare obositi ochii. Folositi-i pentru televizor sau afara, ziua. Puteti citi cu ei, insa in lumina naturala.
Succes.
0
22-03-2011, ora 02:24
amihaita
Nu este medic/terapeut
amihaita
De unde pot fi procurati astfel de ochelari si la ce pret?
Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când ai nevoie de ochelari?
  • Efectele ochelarilor pe termen lung - ne strică sau ne îmbunătățesc vederea?
  •