Avc? la 2, 3 ani am crize care ma sperie si ma baga rau in ceata

06-10-2019
camiafrim
Nu este medic/terapeut
camiafrim
Bună ziua! Am 38 de ani si la 2, 3 ani am crize care ma sperie si ma baga rau in ceata. Prima data incepe vederea sa fie tulbure, mai exact se pune un punct in fata ochilor iar daca ma uit la fata cuiva vad doar jumatate din aceasta, apoi devin confuza, adica pot gandi, sunt constienta dar nu pot pronunta cuvintele. Am luat tensiunea in timpul acestei crize si este 13 cu 9 eu avand de obicei tensiunea 11 cu 7 sau 10 cu 6.Glicemia a fost 101. Dupa ce imi mai revin din criza am stari de somnolenta si dureri de cap puternice. Criza tine intre 30 de minute si o ora. Despre ce poate fi vorba? Am facut RMN si totul este in regula. De 9 ani am gura amortita ca dupa o anestezie dentara iar de 6 ani am dezvoltat alergie la ambrozie. Oare toate acestea au vreo legatura? Ma puteti lamuri, va rog? Va mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

08-10-2019, ora 11:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Dă-ți imunitatea la maxim cu Jamieson!
Dă-ți imunitatea la maxim cu Jamieson!
Multi Complete de la Jamieson este un supliment pe bază de multivitamine care oferă 100% din porția zilnică a celor mai importante substanțe pentru sănătatea organismului. Scopul acestor vitamine este întărirea organismului, stimularea imunității și suplimentarea energiei. Detalii aici

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.