Avc si depresie

20-08-2016
Aura08
Nu este medic/terapeut
Aura08
Buna seara, tatal meu in vârsta de 65 de ani a suferit un AVC, Dna doctor spune ca dpdv neurologic este bine si la externat dar el este depresiv, nu isi poate reveni repeta ca moare, ca nu poate sa mănânce (deși mananca) ca nu iese afara( cu treaba mare) si i-a dat reteta Caviton forte 3Tb (de 3 ori pe zi) clopodidogrel sortis paroxetina si bromazepan, întrebarea mea este la spital mi a zis sa ii dau 2 pastile de bromazepam dar cand mi a dat schema tratamentului apare 1 pastila seara, medicul de familie mi a zis sa ia 2 pastile pe zi, nici nu stiu cum sa ii mai dau, trebuie bromazepam in combinație cu paroxetina sau ii pot da si o pastila de bromazepam dimineata fara paroxetina
1 comentarii
1
21-08-2016, ora 06:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Paroxetina merge pe depresie, bromazepamul pe anxietate. Le va primi pe amandoua, cum a zis doctorul.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispozitiv electronic flexibil pentru monitorizarea recuperării după AVC
  • Suportul emoțional – esențial pentru recuperarea după un AVC
  • Alți 22 noi factori de risc genetic pentru AVC
  • Recuperarea motorie după AVC accelerată de stimularea nervului vag
  • Cercetătorii au identificat nivelul optim al tensiunii arteriale la pacienții cu accident vascular cerebral
  • Recuperarea funcțională după accidentul vascular cerebral, facilitată de terapia genică
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.