Bebe plâns puternic neconsolabil

10-08-2022
AVAD
Nu este medic/terapeut
AVAD
Buna ziua! Am un bebeluș de 3 lunite născut la termen de 2.6 kg alăptat la san + lapte praf..., momentan cântărește 5 kg insa mai toți îmi spun că e ff micut. Am inceput sa plângă foarte tare de la 3 zile de viață iar de atunci continua tot așa, are mai mereu scaune moi aproape diareice cu mucus in el ! Am fost internată în spital cu rotavirus care s a dovedit a nu exista, ulterior l au suspectat de alergie la proteina din lapte insa fara a fi făcute analize in acest sens...! Întrebarea mea este: ce analize ar trebui sa i fac pentru a afla motivul pentru care plânge atât de mult?
1 comentarii
0
11-08-2022, ora 09:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Posibil sa aiba colici. Exista ceaiuri si diferite produse pentru colici. Vorbiti cu medicul pediatru.
Dv. incercati sa mancati dietetic, fara prajeli, grasimi, fasole.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Descifrarea strigătelor de durere ale bebelușului nu este o abilitate înnăscută, ci trebuie învățată
  • Care este cel mai bun mod de a calma un copil care plânge?
  •