Bionergie.Uluitor.Va poate fi de ajutor.

14-12-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Uluitor.Dumnezeu exista.Paranormalul exista.Ce parere aveti de ea si de puterile ei? Femeia asta are puteri de sus, de la Dumnezeu.
Dovada stau miile de marturii ale oamenilor vindecati de ea si chiar si imaginile din filmulete.
https://m.youtube.com/watch?v=Imap-ESGeDI

Chiar si cei de la Discovery i-au luat interviu si au fost uluiti de puterile ei de vindecare.

Ce parere aveti despre acest subiect?

Nu cred ca este sarlatanie din cauza ca sunt mii de marturii cu oameni vindecati de ea si mai ales imaginile din videoclipuri care se vede ca sunt autentice si reale si mai ales uluitoare.Scrieti pe Youtube Zenaida Stoenescu si o sa va uluiti la fel ca mine de puterile ei de vindecare.Ce inpresie v-a lasat? Eu cred ca are puteri de sus.

ps:gasiti pe internet numarul de telefon si site-ul ei daca doriti sa faceti si sedinte cu ea.Scrieti Zenaida Stoenescu pe google.

Ce parere aveti de asa ceva?Credeti in bioenergie?A incercat cineva si l-a ajutat?
Cred ca am sa incerc si eu aa dac cateva sedinte poate scap poate de tulburarile psihice de care sufar si pentru care dac tratament..
4 comentarii
0
14-12-2017, ora 22:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Bolile psihice nu se vindeca prin bioenergie.
0
14-12-2017, ora 23:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cu greu am reusit sa urmaresc pina la final emisiunea de la link. Fetita prezentata in emisiune sufera de hidrocefalie. Hidrocefalia e o boala la care se moare inca de tanar si toti parintii copiilor cu aceasta boala stiu acest lucru.
Cunosc aceasta boala pentru ca a avut-o prietena mea care a fost la Zenaida, a facut nu stiu cate zeci de sedinte pe bani grei, sedinte care in final s-au terminat cu o criza in urma careia prietenei mele i s-a infundat drenul si a ajuns la Spitalul de Neurologie Bagdasar Arseni din Bucuresti. S-a chinuit acolo cu 10 operatii. Timp de 6 luni a stat in coma ingrijita de logodnicul ei. Asta inseamna schimbat pampersi, hranire prin branula etc. Cand ma duceam sa o vizitez, ma intorceam iremediabil cu alti parinti care aveau copilul in coma de la aceasta boala si care nu mai stiau cum sa se imparta intre vegheatul copilului la spital, serviciu si casa. Parintii prietenei mele si-au vandut o proprietate ca sa plateasca doctorii si sa o salveze dar in cele de urma a murit la 27 de ani.
Asa ca sa nu mai aud de vindecari miraculoase si sperante desarte ca nu tine. O sedinta la Zinaida era acum vreo 10 ani 100 de lei.
Cine o sa vindece hidrocefalia si schizofrenia sau vreo boala actualmente nevindecabila o sa ia premiul Nobel, scria pe forum un psihiatru mai demult, cand erau psihiatri pe forum. Asa ca nu am auzit de o astfel de persoana.
Cel mai bine e sa iti accepti boala asa cum e si sa te imprietenesti cu ea. Sa faci toate lucrurile care iti fac tie placere si sa incerci sa ramai cat mai echilibrat si linistit. Cine se impotriveste, pune zeci de intrebari disperate, lupta impotriva bolii in conditiile in care mijloace de vindecare nu exista, isi face mai rau.
Crezi ca docotorii nu ti-ar fi dat solutia pentru toc daca o aveau in buzunar? Ti-ar fi dat-o.
Roaga-te sa iti gasesti un medicament care sa ti se potriveasca mai bine si cu el inainte. Alte solutii deocamdata nu exista.
In alta postare scria ca sedintele la psiholog sunt gratuite. Faza la care un psiholog a aprobat. Atunci sa faca acel psiholog sedinte gratuite cu tine daca sunt atat de gratuite si sa te ajute in toc. Nu stiu de ce se crede ca suntem prosti si usor de manevrat.
0
15-12-2017, ora 11:55
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
De unde stii ca bioenergia nu poate vindeca bolile psihice?
Iar fata aia ai vazut incepea sa vada putin si sa se simta mai bine dupa acele sedinte, nu stiu ce sa zic, poate chiar ajuta lumea ca sunt multi care au zis ca ii sunt recunoscatori Zenaidei ca i-a vindecat, eu cred in de astea, are puteri vindecatoare de la Dumnezeu.
0
15-12-2017, ora 13:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pentru ca boala mea a inceput prin depresie. Am avut un an depresie simpla. M-a dus mama la bioenergie si nu mi-a facut nimic. Nu se baga bioenergeticienii in bolile psihice. Au fost mai multi de pe forum care s-au dus la bioenergie si nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.