boala de piele?

26-02-2009
belar
Nu este medic/terapeut
belar
Buna ziua, am si eu o problema, acum trei ani m-am ars la mana stanga cu apa fiarta. am mers la medic insa mi-a dat un tratament care nu a avut nici un efect, apoi am mers pe medicina naturista.Am mers la cineva la Severin care era vestita pentru cremele pt arsuri.Am folosit acele creme care m-au vindecat de arsura insa pe mana mi-a ramas un semn mare ( parca este carne crescuta peste piele). OARE POT SCAPA DE EA NUMAI PRIN OPERATIE ESTETICA? Va rog dati-mi un raspuns!
4 comentarii
0
26-02-2009, ora 20:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Incercati unguentul CONTRACTUBEX. Ati ramas cu un fel de cicatrice care se poate ameliora.

Dupa 3 luni, daca nu va place cum s-a remodelat cicatricea, va rog apelati la un dermatoplastician, cum ar fii doamna Mihaela Leventer de la clinica Dermastyle (www.dermastyle.ro).

Numai Bine!
0
26-02-2009, ora 20:01
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Am uitat sa precizez ca in functie de gravitatea cicatricei, aceasta se poate trata partial sau total cu Contractubex. "Restul" de cicatrice, se trateaza prin chirurgie plastica si reparatorie! ;)
0
27-02-2009, ora 10:23
belar
Nu este medic/terapeut
belar
Multumesc pt raspuns, sper sa ma ajute acest unguient.
0
27-02-2009, ora 16:08
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Cu multa placere!
Fiti tenace si veti "scapa" si de aceasta problema negresit...;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un nou tip de grefe de piele pentru vindecarea mai rapidă a arsurilor
  • Dispozitivul pentru printarea 3D a grefelor de piele
  • Bandajul inteligent pentru tratarea rănilor și prevenirea infecțiilor
  • Tratamentul infecțiilor pielii cu specii reactive de oxigen - peste 99% eficiență în doar 15 minute
  • Impactul microbiotei intestinale asupra barierei mucusului intestinal este modifiat la șoarecii cu arsuri
  •