boala sifilis

11-02-2011
petronela 24
Nu este medic/terapeut
petronela 24
deci acum trei ani am facut analizele de sange pt sifilis la mine s-au gasit urme iar sotului i-a iesit negativ doct mi-a zis ca m-am trata de sifilis fara sa imi dau seama atunci am facut amandoi doua injectii de moldamin la distanta de o spataman si mi-a zis ca ar trb sa fiu tratata de atunci nu am mai facut analizele o sa ma ducuacum in vara sa repet intre timp am mai facut un tratament de 12 zile cu injectii oxacilina si am mai luat un flacon de penicilina si acum un an am fost operata oare doctorii nu isi dadeau seama dac mai aveam sifilis, va multumesc
3 comentarii
0
12-02-2011, ora 04:59
FaneBabanu
Nu este medic/terapeut
FaneBabanu
Buna seara. As vrea sa stiu daca pot avea relatii sexuale protejate (cu prezervativ) daca am fost depistat cu sifilis acum 4 luni si am facut tratamentul 2 400 000 ui X trei saptamani si acum trebuie sa repet analizele pentru a compara valorile. In acest timp am avut cateva contacte protejate si as vrea sa stiu ce risc implica. Va multumesc
0
30-04-2011, ora 17:43
alexandra_roz_foc
Nu este medic/terapeut
alexandra_roz_foc
buna ziua! am si eu o nelamurire...acum 2 zile am avut contact sexual(putin mai "dur") cu prietenul meu si dupa cateva ore am observat o mica pata rosie langa labii.. nu ma doare nimic si nici nu ma mananca...ce ar putea fi?sunt deja 2 zile si nu imi trece.ce sa fac?
0
01-05-2011, ora 14:51
numaiuna
Nu este medic/terapeut
numaiuna
Buna ziua, in urma unor analize de rutina efectuate la un spital am fost depistata cu vdrl+ ; am repetat vdrl rpr si tpha la un laborator particular si acolo mi-a fost depistat tpha+ cu titru=1/320 iar vdrl si rpr negative ; la o saptamina am repetat iar vdrl la acelasi spital si a iesit si de data aceasta pozitiv ; am fost iar la un laborator particular diferit de cel la care am facut testarea prima data, si am repetat vdrl rpr si tpha rezultatele fiind : vdrl si rpr negative iar tpha pozitiv cu titru=1/160 ; nu inteleg de ce la spital imi tot iese vdrl+ iar la laboratoarelel particulare vdrl-ul este negativ ; mi-ar fi de mare folos un sfat care sa ma lamureasca in aceasta privinta pentru ca nu stiu ce sa cred in privinta starii mele actuale de sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: