boala venerica

16-03-2013
pacient30
Nu este medic/terapeut
pacient30
buna ziua in urma cu 3 ani am contactat o boala venerica in urma unui contact sexual.boala semanifesta prin miros urat si mancarimi.am luat metronidazol flucovim si ciprinol.de ce nu trece?are cineva idee cum se scapa de bolile astea venerice care persista?
10 comentarii
0
17-03-2013, ora 00:09
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Ce scrie pe analize?
0
17-03-2013, ora 20:13
Dimitriu mar
Nu este medic/terapeut
Dimitriu mar
Probleme cardiologice
Buna seara, citind comentariile de mai sus, mi-am spus ca indraznesc si eu la un sfat medical. Sunt hipertensiva de ani cu AVC-uri repetate. Am tratat mereu hipertensiunea. Anul trecu am fost la Tg.Mures si mi-am facut Coronarografie si mi s-a spus ca : sistem coronarian dominant drept. Trunchi ACS trifurcat, fara leziuni, ADA prezinta stenoza ostila 30% si ocluzie cronica la inceputul seg. II, periferia vasului se evidentiaza doar prin colaterale contralaterale. Prima artera diagnosticata este un ram important, bifurcat cu origine proximala, ce prezinta in zona mijlocie o stenoza de 80%. Ram intermediar cu stenoza 40-50% in zona mijlocie, ACX prezinta doar mici neregulatii. ACD vas foarte important, ce da colaterale epicardice si trasseptale spre ADA ; a. descendenta posterioara este stenotica 40-50% la origine. Mi-a sa recomandat operatie. Sincer sa fiu nu stiu ce sa fac, sunt la o varsta 66 ani, singura. Si nici nu stiu in ce parte sa o apuc. Sa stau cu tratamentul care mi s-a dat.. Rog din suflet un sfat profesional. MARIA
0
17-03-2013, ora 20:15
Dimitriu mar
Nu este medic/terapeut
Dimitriu mar
Buna seara, citind comentariile de mai sus, mi-am spus ca indraznesc si eu la un sfat medical. Sunt hipertensiva de ani cu AVC-uri repetate. Am tratat mereu hipertensiunea. Anul trecu am fost la Tg.Mures si mi-am facut Coronarografie si mi s-a spus ca : sistem coronarian dominant drept. Trunchi ACS trifurcat, fara leziuni, ADA prezinta stenoza ostila 30% si ocluzie cronica la inceputul seg. II, periferia vasului se evidentiaza doar prin colaterale contralaterale. Prima artera diagnosticata este un ram important, bifurcat cu origine proximala, ce prezinta in zona mijlocie o stenoza de 80%. Ram intermediar cu stenoza 40-50% in zona mijlocie, ACX prezinta doar mici neregulatii. ACD vas foarte important, ce da colaterale epicardice si trasseptale spre ADA ; a. descendenta posterioara este stenotica 40-50% la origine. Mi-a sa recomandat operatie. Sincer sa fiu nu stiu ce sa fac, sunt la o varsta 66 ani, singura. Si nici nu stiu in ce parte sa o apuc. Sa stau cu tratamentul care mi s-a dat.. Rog din suflet un sfat profesional. MARIA
0
17-03-2013, ora 20:59
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Doamana, incercati sa postati pe prima pagina a forumui, poate va raspunde chiar un cardiolog. Alegeti in partea de sus sectiunea care va intereseaza apoi deschideti un topic si adaugati o intrebare.
In orice caz, daca in urma consultului direct vi s-a propus operatia, este calea de urmat. Cereti eventual sfatul medicului de familie sau al chirurgului cardiolog, dar aproape sigur nu vor contrazice concluziile cardiologului.
Sanatate si va doresc sa nu va simtiti singura, chiar daca asa pare, , , ,
0
17-03-2013, ora 22:37
Dimitriu mar
Nu este medic/terapeut
Dimitriu mar
Va multumesc pentru cuvintele de imbarbatare.
0
18-03-2013, ora 00:12
pacient30
Nu este medic/terapeut
pacient30
pe analize scrie asa:lama flora cocobacilara prezenta absent candida trichomonas
antigen chlamydia negativ
testare ureaplasma negativ
testare micoplasma pozitiv
igm herpes sub 9
igg cmv peste 9 mai exact 22
hepatita b si c neg
hiv neg
vdrl negativ
cultura uretrala negativa adica nu s-au dezvoltat fungi sau bacterii
0
04-08-2013, ora 08:52
pacient30
Nu este medic/terapeut
pacient30
nu are nimeni nici o parere?
0
04-08-2013, ora 17:47
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Daca esti barbat, mergi la urolog pentru tratament, daca esti femeie, la ginceolog. Ai micoplasma si cocobacili tratabile. dar nu lua medicamnte nerecomandate, iti poti face mai rau.


Postati pe prima pagina, la categoria respectiva, aici nu intra nimeni sa vada ce ati postat.




Dna. DIMITRIU, cum va simtiti? V-ati operat? Sunteti bine?
0
12-10-2013, ora 15:17
pacient30
Nu este medic/terapeut
pacient30
da sunt barbat si am fost si la urolog si la dermatolog de nenumarate ori si mi-au dat toate antibioticele posibile si nu scap.ce sa fac?am inceput sa amm probleme cu ficatul.
0
12-10-2013, ora 15:18
pacient30
Nu este medic/terapeut
pacient30
mirosul este insuportabil!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bolile cu transmitere sexuală la vârstnici - o povară pentru sistemele de sănătate
  •