Bubite albe dureroase

21-02-2015
Denisa gabriela
Nu este medic/terapeut
Denisa gabriela
Buna Seara..am si eu o problema de aproximativ o luna.. Mi a apărut prima data o bubita alba putin dureroasa, mică in zona valului palatin spre amigdale si mi a apărut in timp ce mancam dupa care la jumătate de ora mi a dispărut complet ca si cand nu ar fi fost. Apoi dupa vreo 3 saptamâni s a întâmplat la fel si mi a trecut tot asa rapid.. Iar acum astazi din nou doar ca pana acum au apărut in partea dreapta acum a apărut in partea stânga dar cam in acelaşi loc ca pozitionare si este putin mai dureroasa si încă nu mi a trecut asa de repede ca celelalte doar ca începe sa se retragă.. Nu pot sa imi dau seama unde este problema si de la ce apar sau daca ar trebui sa le dau importantă.. Va multumesc
2 comentarii
0
21-02-2015, ora 14:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
organismul, cand nu ii place ceva, nu ii convine un alimenta..
initia te Avertizeaza
daca NU intelegi.. apar si simptomelel mai grave
Problema este la nivelul tractului digestiv..si intoleranta la anumite produse
renunti in totalitate la Lactate, fructe citrice, otet, lamaie, sucuri cu acid
adopta o alimentatie de regim strict...si daca NU ajuta.. faci investigatiila gastrologie
0
21-02-2015, ora 23:04
Denisa gabriela
Nu este medic/terapeut
Denisa gabriela
Va multumesc pentru răspuns.. Nu am menţionat pt ca nu am bănuit ca are legătura dar am avut dureri de stomac si sunt suspecta de helicobacter pylori aştept rezultatul analizelor. Banuiesc ca are vreo legătura.. Va multumesc încă o data..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •