Bubiţe pe limbă şi pete roşii sub limbă

19-02-2015
Dianaa98
Nu este medic/terapeut
Dianaa98
Bună seara. Am 16 ani şi de multă vreme îmi apar nişte bubiţe pe limbă şi pete roşii sub limbă. Este o senzaţie de arsură, ustură foarte tare. Bubiţele sunt albe iar după o zi sau două de la apariţie devin mari şi dureroase. Uneori dispar câte 2-3 zile, după care apar iar. Când e iritat foarte tare, abia pot mânca/bea. Prima oară am crezut că e o alergie şi am exclus alimentele ce le consumam zilnic, dar nu a trecut. Am fost şi la medic, dar nu îşi dă seama ce am. De 4 zile a apărut şi senzaţia că am ceva în gât + parcă e mai umflată amigdala stângă. Nu mă doare, nu mă deranjează când mănânc, atâta că simt că e acolo şi e ciudat.. Tot de 4 zile am şi roşu în gât. La 7 ani îmi apăreau urme roşii ce usturau în jurul gurii. Am umblat pe la doctori, dar a trecut de la sine la pubertate. Ce aş putea avea ?
1 comentarii
0
20-02-2015, ora 11:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
problema este la nivelul tractului digestiv si alimentatia incorecta
citeste ce sa mai postat pe forum despre refluxul gastro-esofagian si cum afecteaza alimentatia incorecta faringele si limba
deasemenea este bine sa NU te examinezi singur niciodata.. cel putin pana nu termini o facultate de medicina
Adaugă un comentariu / răspuns

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.