bubite pe penis

28-05-2007
alamare
Nu este medic/terapeut
alamare
am niste bubite sub pielea penisului, uneori se fac ca niste basici si mi se cojeste pielea de pe capul penisului, alta data se formeaza o pojghita alba urat mirositoare.am folosit NIDOFLOR imi trece o saptamana - 2 apoi reapar.de mentionat ca bubitele de sup pielea penisului nu dispar niciodata dar nu ma deranjeza...rareori mancarimi
de mentionat ca am prietena stabila de 2 ani si ea are o scurgere alba..doctrul ginecolog a zis ca e micoza si a facut tratament cu LOMEXIM..si ei i-a disparut dar pentru putin timp.oare sa fie MICOZA si problema mea?si am uitat sa va spun imi mai apar niste cruste pe penis parca ar fii riduri
30 comentarii
0
29-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incearca sa speli capul penisului timp de 10 zile, in fiecare dimineata, cu o cana de apa calduta in care adaugi o ligurita cu varf de bicarbonat de sodiu alimentar pe care il dizolvi. Ne mai auzim peste 10 zile !
0
29-05-2007, ora 00:00
alamare
Nu este medic/terapeut
alamare
sunteti doctor?e ceva grav?multumesc mult
0
30-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Fa click pe username - ul meu si afli mai multe despre mine, sau intra pe sectiunea "Colaboratori">>Dermatologie>>Dr. Dorin Mihalache.
Nu e nimic grav!
0
04-06-2007, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
astfel de probleme sunt foarte usor de tratat.daca mergi la un medic dermatolog...care iti va prescrie medicamentatie corespunzatoare.Lasa rusinea du-te la doctor si nu te mai da cu creme...pt k dak este vorba de o infectie trebuie antibiotice si nu numai creme...adik trebuie sa vindeci si in interior nu numai la exterior.Deobicei bacteriile se afla pe uretra unde nu ai acces decat luand pastile.Dar nu lua dupa capul tau k poti sa faci mai mult rau decat bine
0
11-08-2008, ora 00:00
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
pe langa aceste bubitze de la capul penisului [ papule perlate ] mi-a iesit si in partea stanga pe pielea penisului pe interior niste bubitze... am fost in policlinica la un dermatolog si mi-a dat diagnosticul de balomita candidozica [ceva de genul acesta] si mi-a dat un unguent " pimafucort [o data dimineata si o data seara la culcare] " ca sa ma dau pe aceste bubitze.M-am dat pe aceste bubitze de la capul penisului si pe piele... vreo doua zile... dupa aceste doua zile am observat ca tot capul penisului e alb... am facut o baie si m-am spalat bine... observand ca acest alb e ca o crema... precizez ca nu am nici o senzatie de usturime sau mancarime... doar ca nu stiu ce se intampla... mai bine sa ma documentez si sa ma tratez la timp decat sa nu ma tratez si sa se mai intample cine stie ce... ce poate sa fie acuma ? am uitat sa spun ca nu mai am erectie mai deloc (se scoala f greu... aproape mai deloc... fatza de inainte sa imi apara acestea].am uitat sa precizez ca am luat un antibiotic foarte puternic inainte sa imi apara acestea... sa imi fi aparut din cauza la acel antibiotic ? Astept un raspuns...


PS : de la acel unguent mai rau s-a afectat zona respectiva... m-am dat doar 2 zile din 12 cat trebuia si nu m-am mai dat cand am vazut ca s-a facut mai rau... astazi dimineata m-am spalat cu bicarbonat... sa vad poate imi trece... daca nu imi trece ce sa fac ???
0
30-07-2010, ora 17:48
adelin9991
Nu este medic/terapeut
adelin9991
am o varsta mai frageda si imi este rusine sa le spun parintilor, imi puteti recomanda un medic aflat in

Gorj?sau un tratament care mil pot administra singur?
0
15-08-2010, ora 13:37
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu cunosc niciun medic in Gorj! Imi pare rau!
0
27-10-2010, ora 00:39
Broken Angel
Nu este medic/terapeut
Broken Angel
Mi-a aparut pe penis, mai exact pe cap sub piele o pata rosie de vreo 1 cm maxim diametru si cand se umezeste se face alba si imi fac mari probleme sa nu am Sifilis, pata a aparut de vreo 3-4 sapt. si nu mai trece, si am facut cateva analize pt. Sifilis : VDRL/RPR cantitativ - dilutie 1/1 - Negativ, 1/2 - Negativ, 1/4 - Negativ, 1/8 - Negativ, 1/16 - Negativ, 1/32 - Negativ ; Anticorpi Treponema Pallidum - Metoda micro hemaglutinare - Negativ ; TPHA - 1/80 - 1/160 - 1/320 - 1/640 - 1/1280 - Toate Negative si FTA-ABS a iesit POZITIV si imi fac mari griji din cauza asta si VDRL / RPR cantitativ - 0 R.U. [ unitati RPR ] si Anticorpi Treponema pallidum - TPLA cantitativ - [ imunoturbidimetrica ] - 4 T.U. [ unitati titru ]. Am facut si tratament cu Moldamin cate 8 doze de 1.200.000 U.I. , cate 2 doze la 7 zile si inca 2 a doua zi si a 3-a din saptamana cand faceam dozele in fiecare fesa. Va rog sa-mi raspundeti.
0
27-05-2011, ora 09:54
gyo84
Nu este medic/terapeut
gyo84
Buna ziua, am si eu o intrebare, mi-au aparut niste bubite rosi ca o ciuperca mai jos putin de buric si niste bubite albe pe pielea de la penis, am obs ca e frecventa prb cu bubitele, ce va rog eu pe cine cunoaste, , , , doctoru mi-a dat tratament pt amndoua dar acum nu stiu cum sa le folosesc am luat triderm crema si mai mi-a dat si solutie castelani de culoare rosie as vrea sa stiu cum se folosesc si unde, va multumesc
0
15-06-2011, ora 21:42
dannnys2006
Nu este medic/terapeut
dannnys2006
sall am si eu o problema si nush ce pot sa fac de aproximativ un an mi-a aparut niste bubite mici albe la baza capului penisului si nu stiu ce pot fi am auzit ca nidoflor ar fi o crema care mar putea ajuta? nu sunt multe dar vreau sa stiu daca se pot trata cumva
0
16-06-2011, ora 08:56
gyo84
Nu este medic/terapeut
gyo84
100% la mine si-a facut efectu, medicamentul este CONDYLINE, solutie cutanata, ati dai cu ea 3 zile dupacare faci pauza 4 zile s.a.m.d., la mine unu a trebuit sa imi dau decat 3 zile si mi-a dispart desi le aveam de vreo 1 an jumate, , , , succes
0
16-06-2011, ora 18:55
dannnys2006
Nu este medic/terapeut
dannnys2006
ms mult o sa incerc asta
0
31-12-2011, ora 15:48
costy93
Nu este medic/terapeut
costy93
Buna ziua !!!Sarbatori fericite si LA MULTI ANI!!!Am si eu o mare rugaminte daca ma poate ajuta cineva.Am 18 ani.SI de 1 ani mi-au aparut niste umflaturi(cosuri)sa le zic asa...pe partea inferioara a penisului...pe toata partea inferioara.de cand mi-am inceput normal viata sexuala...se extind si se umfla.cand le storc iese ceva alb din ele...mentionez nu ma dor...nu ma mananca...cateodata ma ustura cand storc.Nu stiu ce sa mai fac...imi agreaveaza viata sexuala???Scrieti-mi un tratament va rog.!!!!Nu cred ca sunt transmise ca le am inainte sa incep viata sexuala...dar de cand am inceput-o.s-au extins...
0
01-01-2012, ora 22:16
FeelTheRush
Nu este medic/terapeut
FeelTheRush
Exact la fel am si eu, am cautat prin tot internetul un raspuns daca a reusit cineva sa gaseasca un tratament pentru aceste bubite albe de sub pielea penisului insa degeaba.
Am auzit ca o solutie ar fi laserul.Ne poate da cineva un raspuns mai concret va rog?
0
02-01-2012, ora 02:32
costy93
Nu este medic/terapeut
costy93
Laser..Doamne cat costa.
0
03-01-2012, ora 00:54
FeelTheRush
Nu este medic/terapeut
FeelTheRush
asta incerc sa aflu si eu cat costa, in orasele mari din tara sunt lasere
0
03-01-2012, ora 10:53
gyo84
Nu este medic/terapeut
gyo84
CODYLINE.la mine a dat rezultate, ce dreacu lasere, , , , , la mine unu in 3 zile am scapat de ele, , sticluta e cam 80 d lei parca, ma durea inima ca am ramas cu ea aproape intreaga :D, , , ,
0
07-01-2012, ora 02:13
FeelTheRush
Nu este medic/terapeut
FeelTheRush
Nu am gasit nicaieri pe internet despre CONDYLINE ca tratament pentru aceste bubite...Daca intradevar ar avea efect ar fi superb
0
12-01-2012, ora 04:44
FeelTheRush
Nu este medic/terapeut
FeelTheRush
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Fordyces_spot_closeup.jpg

Eu am ceva asemanator, a mai fost cineva in situatia mea si a gasit un tratament?

Multumesc
0
18-01-2012, ora 09:02
costinl
Nu este medic/terapeut
costinl
Buna ziua tuturor si multumim pentru posibilitatea de a fi cat de cat indrumati putin in problemele noastre intime.
Am o singura partenera de aproape 7 luni si amandoi suntem foarte igienici si pregatiti pentru viata sexuala normala pe care o avem impreuna. Ea nu are deloc probleme de nici o natura nici in timpul actelor sexuale nici dupa.
Eu in schimb incetul cu incetul am simtit in timp ca "se rupe din ce in ce mai mult ( ma scuzati pentru exprimarea populara) ata" datorita faptului ca actul de regula dureaza cel putin 1 ora si ca, cateodata lubrefierea naturala e ca si inexistenta.
Este prima mea patenera cu care actul sexual dureaza asa mult de fiecare data, cu care ma simt asa bine si din cauza careia la varsta asta (desi am avut destula activitate in viata mea sexuala pana-n prezent) inca mi se mai rupe ceva care probabil nu se rupsese detot candva.
Ok.. pana aici totul este putin amuzant, dar :
In ultima vreme dupa actul sexual ma doare zona capului membrului cu pricina, si de aproximativ o luna m-am trezit la baza membrului cu 3-4 punctulete ca niste cosuri departate intre ele si unul pe pielea de langa capul penisului. M-am speriat binenteles fiindca am mai avut parte de "surprize" in viata mea sexuala, dar dupa ce am vazut ca sunt singurele simptome si ca nu sunt insotite de nimic am discutat ce partenera mea care a vazut si ea despre ce este vorba si a zis ca nu are absolut nimic ceea ce am reusit sa observ si singur in timp.
Nici unul nu avem scurgeri sau usturimi sau orice alte semne care ar trebui sa ne faca sa devenim suspiciosi iar despre fidelitate sa zicem ca avem incredere cam 90 % unu-n-altu.
De atunci am cumparata de la un sexshop un bubrifiant pe baza pe apa testat dermatologic si viata-i mai roz pentru amandoi dar ma ingrijoreaza faptul ca bubitele mele s-au inmultit in timp putin si acum mi-au aparut 3 si aproape de picior sau buric si nici nu au trecut cu crema de galbenele. Tot nu ma mananca deloc, tot nu avem nici unul usturimi sau scurgeri.

Intentionez sa merg luna care vine la dermatolog dar ma ingrijorez si ma gandesc ca poate cineva poate sa ma linisteasca pana atunci cu o parere.

Mentionez ca din toamna (si asta este primul an) toata pielea mea a fost foarte uscata si mereu trebuie sa folosesc crema de hidratare dupa bai sau dusuri fiindca altfel ma mananca pielea mereu. de regula am avut o piele foarte sensibili si asa am fost toti din familia mea. la mine problemele cu sensibilitatea pielii s-au agravat cam din 2005 de cand am avut si-un pisic in casa si de atunci am facut fel si fel de examinari si analize nicicand negasindu-se nimic.

Multumesc anticipat - o zi buna.
0
11-11-2012, ora 23:18
piratuldincaraibe
Nu este medic/terapeut
piratuldincaraibe
Buna, am si eu o problema de genul: puncte mici rosii pe capul penisului si astea imi apar dupa ce am contact cu sotia sau dupa masturbare nu stiu exact dar tind sa cred ca e de la sotie, ce ma sfatuiti?
0
13-06-2013, ora 02:08
wawa88
Nu este medic/terapeut
wawa88
http://forum.romedic.ro/prod/bubite_pe_penis_05885.html#adauga_sub Daca stiti engleza uitati-va aici, s-ar putea sa fie interesant.
0
13-08-2013, ora 18:49
4iornii
Nu este medic/terapeut
4iornii
buna ziua de vreo 2 luni imi es niste bubite pe penis leam tratat cu tetraciclina pentru bubite mia trecut dar in urma cu vreo saptamina pelea din prejurul penisului sa umfla si nu mai pot scoate capul penusului afara si ma maninca uneori de eri mia mai esit din nou o bubita ce boala oare am, am avut contecte sexule
0
12-09-2013, ora 17:10
dany.5
Nu este medic/terapeut
dany.5
buna ziua am si eu vreo 2 bubite dinastea is ca sii cosurile si cand le storc iese cv alb cam putin intarit ma puteti ajuta? va dau si o poza cum arata http://img96.imageshack.us/img96/5396/p2707101036.jpg
0
25-09-2013, ora 22:19
bogdi504
Nu este medic/terapeut
bogdi504
Buna ziua si eu am aceeasi problema.Nu am fost la dermatolog am fost la medicul de familie in schimb.Am inteles ca nu este nimic grav ci doar niste glande sebacee.Le am de ceva timp cam 2-3 ani si am 14 acum.Nu ma deranjeaza cu nimic insa in ultuimul timp cand mai umblu la ele rareori ma mananca.Sunt in piele pe penis si pe testicule.As prefera daca ati putea sa-mi recomandati un tratament naturist sau ceva de la farmacie.Bubitele arata cam asa http://img198.imageshack.us/img198/8540/dscf1720k.jpg sau alta in care se observa cateva fire prinse in acele bubite http://i.imgur.com/m3FXa.jpg.M-am documentat destul si am aflat diferite povesti cum ca ar fi niste papule, glande sebacee, chisturi sebacee, herpes genital etc. Pozele nu sunt facute de mine dar sunt curios cum se pot trata acestea deoarece ma incomodeaza vizual.Am inteles si ca e din cauza grasimilor.Si cei drept am un ten destul de gras, fruntea mereu o am unsuroasa...Am inteles ca nu pot fi 'scoase' decat cu laser.In timp sau inmultit foarte incet.Ma cam ingrijoreaza ideea.Mentionez ca nu am avut niciun contact sexual avand 14 ani si astept raspunsuri cat de cat concrete sau cel putin un tratament accesibil la o farmacie.
0
22-06-2014, ora 14:20
Tudor89
Nu este medic/terapeut
Tudor89
Am niste bubite mici pe penis insa mi-e rusine sa le spun parintilor. Ele sunt mici si dese.Nu sunt rosii sunt doar mici si dese. Ce ar trebui sa fac? Este vreo problema grava?
0
10-11-2014, ora 02:05
doc_zeu
Nu este medic/terapeut
doc_zeu
Buna !!! am o mica problema. Mea esit pe penis niste bubute asemanatoare ca alunelele, ele nu ma derajeaza pina cind. Cine stie ce sunt asea shi cum se trateaza ???
0
18-12-2014, ora 14:45
anduandone26
Nu este medic/terapeut
anduandone26
Buna ziua, de doua zile ma confrunt cu o problema destul de suparatoare legata de penisul meu... mai exact mi-au aparut mici bubite rosii pe penis care ma mananca foarte tare. Daca se poate sa-mi sugerati ce fel de unguent sa folosesc sau ce as putea face in privinta aceasta. Va multumesc anticipat!
0
29-01-2019, ora 21:20
Vasile78
Nu este medic/terapeut
Vasile78
Am avut si eu neste bubite rosii pe capul penisului. Am scapat de ele in cateva zile cu solutie de bicarbonat si sare de bucatarie, metronidazol pastile(2 de 3 ori pe zi) si ca lubrifiere(impotriva mancarimilor), am folosit crema apidermin.
0
20-06-2020, ora 20:59
Alexandru432
Nu este medic/terapeut
Alexandru432
Buna ziua am și eu o problema de cam 4-5 ani am niste bubițe pe penis daca le stori iese ceva alb am stors 1 acum 2 ani și am o problema cu bubiță aia rare ori se umblă cam 3 zile apoi revine la normal nu mă mănâncă sau ceva sa umblat doar de 2 ori în tot timpul acesta e ceva simplu sau grav ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •