bubite rosii

06-07-2008
vica
Nu este medic/terapeut
vica
De un an de zile eu si copilul meu de 7 ani avem niste bubite rosii in jurul gurii si pe barbie ce nu am incercat dar nu ne ajuta nimic sunt imbunatatiri dar dupa putin timp apar iarasi mi-au spus medicii ca s-ar putea sa fie o alergie<dar ce fel de alergie aparuta mai in acelasi timp la amindoi? testul de laborator nu a aratat nimic nicio infectie>va rog mult sa-mi raspundeti>va multumesc>
9 comentarii
0
07-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Medicii pe care i-ati consultat ce v-au zis ca aveti?
0
08-07-2008, ora 00:00
vica
Nu este medic/terapeut
vica
medicii mi-AU SPUS CA AR FI VORBA DE O ALERGIE ALIMENTARA SI CA STOMACUL NU-SI ABSOARBE SUBSTANTELE NECESARE, MI-AU DAT DIFERITE UNGUIENTE, DAR NU -MI AJUTA PE MULT TIMP AM INCERCAT UN REGIM ALIMENTAR DAR NU-I NICI UN EFECT, VA ROG SA-MI SPUNETI CUM SA O LECUIESC DEFINITIV NU NUMAI SA O TIN SUB CONTROL, DACA DESIGUR ESTE POSIBIL.VA MULTUMESC.
0
11-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Desi nu v-am examinat banuiesc ca este vorba despre o dermatita periorala. Ar trebui sa incercati intai dvs. Un tratament cu tetraciclina 2 caps la 6 ore timp de 7 zile, fara a aplica vreun unguent local. Daca lucrurile sun bune, ar trebui tratat si copilul, insa sub control medical, respectand dozajul pe kg/corp si numai daca i-au aparut toti dintii definitivi.
0
18-07-2008, ora 00:00
vica
Nu este medic/terapeut
vica
va multumasc din suflet o sa incerc tratamentul si o sa mai revin.
0
19-07-2008, ora 00:00
vica
Nu este medic/terapeut
vica
Cer scuze dar am auzit ca tetraciclina nu se recomanda la copii a-ti putea sa-mi prescrieti ceva care sa o inlocuiasca daca e posibil. V a multumesc!
0
20-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Tetraciclina nu se recomanda sub varsta de 7 ani deoarece poate afecta mugurii dintilor definitivi. Am inteles ins ca varsta copilului dvs este de7 ani impliniti.
0
20-07-2008, ora 00:00
vica
Nu este medic/terapeut
vica
DA copilul are 7 ani si are toti dintii
0
22-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
In concluzie, puteti sa-i dati tetraciclina!
0
22-07-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Atentie la doza pe kg/corp! Nu ii administrati decat sub supraveghere medicala!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: