Bubite rosii pe capul penisului.

08-10-2020
anonymous1234521421
Nu este medic/terapeut
anonymous1234521421
Salutare, sunt un băiat de 19 ani și acum 2 zile am avut contact sexual neprotejat cu prietena mea, iar următoarea zi, seara, am observat o pata roșie cu niște bubițe mici, tot roșii, pe capul penisului și pe vârful pielitei. Tin sa precizez faptul ca prietena mea nu a mai avut contact sexual cu alți bărbați, eu fiind primul, la fel se aplica și la mine, ea fiind prima. De asemenea ea avea o erupție de herpes la gura, dar nu am avut contact in niciun fel cu gura ei, nici sex oral, nici sărut. De asemenea, greșeala pe care am făcut-o a fost sa nu ma spăl la zona genitala după actul sexual. Se poate ca erupția de herpes de la gura sa se fi transmis pe cale sexuala sau este o simpla iritație datorata nespalarii la zona genitala după actul sexual ?

Va mulțumesc anticipat
1 comentarii
0
09-10-2020, ora 07:56
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Herpesul genital de obicei doare. Daca eruptia este dureroasa mergeti cat mai repede la un consult dermatologic, pentru ca tratamentul are cel mai bun efect daca se incepe in primele 2 zile de la debut. Daca mai degraba mananca este posibil sa fie o micoza. Folositi cateva zile (3-5) o crema cu clotrimazol de 2x/zi. Daca nu trece mergeti la un consult dermatologic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.