Bubițe roșii pe limba

15-04-2018
Nicoleta-Iasi
Nu este medic/terapeut
Nicoleta-Iasi
Bună ziua. De câteva luni urmez un tratament cu Symbicort, după diagnosticare cu astm bronșic. Doctorul mi-a spus ca trebuie sa clătesc gura după puful cu Symbicort, indicație pe care am respectat-o (plus spălături de 2-3 ori pe săptămână cu apa cu bicarbonat). Totuși, după ceva vreme de la începerea tratamentului am început sa simt o senzație de disconfort în gat, iar acum am intrezarit niște bubițe roșii pe limba (înspre gat). Puteti sa îmi recomandați un tratament care sa ma ajute?
Mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.