Bubite, secretie si usturimi in timpul urinarii

22-10-2013
lupino725
Nu este medic/terapeut
lupino725
Buna ziua,
Am un nou partener cam de 3 saptamani, la inceput am facut sex doar protejat, dar dupa ce lucrurile au luat o intorsatura serioasa am renuntat la protectie. Pana acum 4 zile nu am avut nimic, acum 4 zile mi-au aparut niste bubite mici de culoare rosie pe capul membrului, care nu pot fi observate decat in stare de erectie, cateodata curge un lichid transparent si inodor, iar in timpul urinarilor constat o usturime la partea de iesire.
Initial am crezut ca ar putea fi vorba de Candidoza, si am inceput din prima zi sa aplic crema, dar simptomele nu par a se diminua. Nu am mai avut contact de la aparitia simptomelor, si partenera mea nu prezinta niciun simptom.
Se poate sa fie vorba de altceva decat Candidoza? Si ea de ce nu prezinta niciun simptom?

Astept un raspuns...
Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
22-10-2013, ora 18:30
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ai un partener sau o partenera?Ca ai inceput intr-un fel si ai terminat in altul...Exista posibilitatea unei bts si nu este obligatoriu ca sa prezinte si ea/el aceleasi simptome ca tine.Mai bine mergeti la medic (ea la ginecologie si tu la dermato ) si faceti un set de analize, asa veti sti sigur despre ce este vb si va veti trata corect.

PS:Nu te mai trata dupa cum iti vine, pt ca s-ar putea sa maschezi boala si apoi sa se complice! (asta in cazul in care este vorba despre vreuna...)
0
22-10-2013, ora 21:40
lupino725
Nu este medic/terapeut
lupino725
Din punct de vedere gramatical nu este gresit nici partener, nici partenera...dar nu asta era important, este o relatie heterosexuala :)
Multumesc pentru sfat! ea merge maine la ginecolog...din pacate eu nu prea am timp sa merg, dar o sa imi fac timp...
Multumesc oricum.
0
26-10-2013, ora 01:10
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
nu e de bine.se usuca si cade:)))).lasand gluma la o parte mergi la dermato-venerice--posibil sa fi capata un mic bts..tratamentul trebuie urmat de ambii parteneri.sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: