bubite transparente, vezicule?

01-10-2009
alinacristina
Nu este medic/terapeut
alinacristina
Buna ziua!
In seara ata dupa dus am observat in zona vaginala pe labii, usor mai sus spre zona pubiana, 3-4 bubite mici de marimea unui bob de orez mic, transparente care dau impresia unor pungute, vezicule cu lichid. pielea e foarte intinsa si neteda pe ele, si presint mancarimi in acea zona. mentione k sunt in perioada menstruatiei, spre final, iar contact sexual nu am mai avut in ultimile 3 saptamani de cand am plecat din tara. As vrea sa stiu ce poate fi si cum se poate trata, sa spun cuiva din Romania sa-mi trimita ceva medicamente, s-au un unguent clotrimazol ar fi bun?
Va multumesc anticipat pentru ajutor!
5 comentarii
0
03-10-2009, ora 07:45
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ti-au mai trecut? unge-te deocamdata cu Clotrimazol si mentine o igiena intima zilnica si vezi dupa terminarea menstruatiei ce se mai intampla.
0
04-10-2009, ora 00:52
alinacristina
Nu este medic/terapeut
alinacristina
Multumesc pentru raspuns!
Da au trecut cam intr-o zi. Sa fi fost oare o iritatie de la absorbant?
O zi buna!!
0
04-10-2009, ora 16:08
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E posibil.
0
04-12-2010, ora 09:24
ale_sandro333
Nu este medic/terapeut
ale_sandro333
eu am aceeasi problema doar ca pata e rosie si pe suprafata petei sunt niste basicute mici de tot daca incerc sa sparg una simt cum se sparg mai multe... de vreo 3-4 luni imi ies besicutele o data pe luna sunt baiat si nu stiu cum sa scap de ele am pus si nidoflor imi trece dar reapar daca puteti sa-mi dati un sfat, am fost la doctorita imi da tratament diferit si tot nu trec
0
09-04-2012, ora 03:00
aleyrosu1
Nu este medic/terapeut
aleyrosu1
am si eu, la fel o problema cu un fel de basicute care dau impresia ca sunt pline cu ceva si cred ca au tendinta sa se extinda. mantionez ca provoaca si mancarimi, nu de nesuportat. vreau sa stiu daca exista posibilitatea sa fi aparut pe cale sexuala, sau posibil de pe la baie din caminul studentesc...
acestea au aparut de vre-o saptamana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.