bubite in zona genitala

20-03-2007
mikydutza
Nu este medic/terapeut
mikydutza
mi-au aparut acum cateva saptamani niste bubite asemenea unor cosuri in zona genitala.am observat ca se si extind.nu ma ustura nu ma dor nu ma mananca.in schimb cand folosesc hartia igienica trebuie sa am mare grija deoarece acele bubite sunt destul de "sensibile" si sangereaza destul de usor.va rog daca cineva poate sa-mi spuna ce as putea avea si ce tratament sa folosesc.va multumesc
9 comentarii
0
21-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pot fi niste vegetatii veneriene!
Adreseaza-te unui dermatolog!
0
16-09-2009, ora 21:27
olyvyafrumusica
Nu este medic/terapeut
olyvyafrumusica
buna seara!va rog frumos sa imi spuneti si mie daca ceea ce am este grav., , acum vreo 2 ani..am fost abuzata sexual si dupa cateva luni de atunci am inceput sa am niste scurgeri urat mirositoare..am luat niste metronidazol..o sapt nu mqai aveam nimic, dar apoi apareau iar.dupa 1 an jumatate cam asa..mi-am aparut niste bubite mici si multe si s-au extins..le am de 5 luni.am fost la un medic ginecolog si am trichomonas vaginalis si gardnerella vaginalis si mi-a recomandat sa fac testul papanicolau 2.mi-a spus ca nu este grav..si am fost la trataent timp de 3 zile..mi-a introdus o solutie mov..violet degentian.sunt canceroase bubitele?mi-a dat tratament macmiror si metronidazol flagyl si tot mai am scurgeri..dar mai putine ce-i drept...
bubitele nu dispar/.?pot duce la infertilitate?mi-a mai spus ca am si colul uterin inflamat!va rog sa imi raspundeti!luna viitoare o sa consult un medic..dar pana atunci vreau sa stiu.va multumesc din suflet.o seara frumoasa!
0
16-09-2009, ora 21:29
olyvyafrumusica
Nu este medic/terapeut
olyvyafrumusica
va rog daca ati putea sa imi raspundeti in email.va multumesc
0
17-09-2009, ora 15:58
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Tratamentul a fost corect. Ramane sa mergeti la control!
0
29-09-2009, ora 10:15
Pookie
Nu este medic/terapeut
Pookie
Buna!!am si eu o problema. acum 1 luna am avut candidoza vaginala am facut tratament si in urma testului bacteriologic s-a dovedit ca am fost vindecata, de asemenea a iesit negativ si la alti microbi dar mi'au ramas pe labiile interioare niste bubite mici rosii destul de multe insotite de mancarimi si senzatie de arsura care o am si la actul sexual. Sectetia nu este alba sau abundenta dar are un miros puternic si ciudat iar prietenul meu a zis ca si gustul este neobisnuit. Mi'am facut iar programare la ginecolog. Aveti totusi o idee de ce ar putea fi?
0
05-10-2009, ora 22:43
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
O alta candidoza!
0
17-10-2010, ora 15:00
Annutza1206
Nu este medic/terapeut
Annutza1206
buna!acum cateva luni am fost la biserica la tara si am folosit toaleta de acolo si de atunci mi-au aparut niste bubite care ma mananca si ma ustura si am si o secretie alb-galbuie imi puteti spune va rog ce as putea lua k sa imi treaca...si prietenul eu a luat si el de la mn el ce ar putea lua...ast un raspuns va rog mult
0
17-10-2010, ora 19:31
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sigur nu ati luat nimic de la biserica!
Mergeti la un ginecolog sa va examineze !
0
22-10-2010, ora 02:09
adrianionut
Nu este medic/terapeut
adrianionut
puteti sa-mi dati mailu dumneavoastra?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.