Căderea excesivă a parului dupa Covid

21-02-2022
ioanaela
Nu este medic/terapeut
ioanaela
Bună seara! Vin cu o problema foarte mare legată de căderea părului, pe 2 decembrie am avut covid, mi'a fost foarte rău, mă durea foarte, foarte tare capul și îmi curgea zilnic sânge numai din nara stânga și mie nu mi-a mai curs sânge din nas de când aveam vreo 8 ani și acum am 23 :)) am trecut și de această boală dar de pe la jumătatea lui ianuarie a început să îmi cada parul groaznic, groaznic de mult și mă doare și scalpul foarte tare, în capul firului de par este ceva ca un bulb alb, știe cineva ce înseamă? cine se mai confrunta cu asa ceva? am parul lung (65cm)și acuma trebuie sa ma tund :((( voi a-ți făcut tratamente sau leacuri? aștept cu nerăbdare păreri. Mulțumesc :((
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  • A fost identificată cauza genetică a albirii părului și a calviției
  • Cât de mult păr e normal să cadă pe zi?
  • De ce chelesc bărbații?
  • Cercetătorii au descoperit impactul infecției cu virusul SARS-CoV2 la nivel ocular
  • Cheagurile de sânge apărute după infecția cu COVID-19 pot fi cauzate de răspunsul imun prelungit
  • Un rezumat al informațiilor cunoscute despre starea pacienților post-COVID-19
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.