caderea parului

27-05-2013
rebeca costea
Nu este medic/terapeut
rebeca costea
zilele trecute am observat un loc al scalpului in zona temporala unde mi-a cazut parul.Locul este cam cat o moneda se 10 bani, este foarte fin si nu ma mananca sau altceva.va rog daca imi puteti raspunde.multumesc
4 comentarii
0
16-09-2014, ora 11:47
angela55
Nu este medic/terapeut
angela55
Si eu am o problema asemanatoare. Am cautat pe net si am gasit pareri ok despre un supliment ce se cheama Follixin. Sper sa nu fie doar marketing si produsul asta chiar sa functioneze.
0
23-09-2014, ora 16:52
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Aveti o alopecie areata- trebuie sa faceti niste analize generale de sange, un examen endocrinologic pentru excluderea unei afect tiroidinene care se poate asocia, si sa indepartati stresul. Tratamentul trebuie sa fie de minim 5 luni pentru a vedea un rezultat si este in functie de analize.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie,
medic dermatolog
0
14-11-2014, ora 13:25
rebeca costea
Nu este medic/terapeut
rebeca costea
Va multumesc din inima pentru raspunsuri!
0
05-03-2018, ora 12:54
catalinafisneac
Nu este medic/terapeut
catalinafisneac
Produsele pentru stoparea caderii parului pot sa fie utile, dar asta nu inseamna ca o sa ai rezultate atat de bune daca faci si miscare, daca tii si dieta cu vitamine si minerale corespunzatoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mătreața
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.