cand intervine rutina?

25-01-2013
Teia88
Nu este medic/terapeut
Teia88
Buna, m-am hotarat sa va scriu din diferite motive. va fac o scurta prezentare a problemelor mele.. Eu si actualul iubit suntem impreuna de 2 ani jumatate, stau la el acasa de un an si lucram impreuna intr-un supermarket. Ar cam urma casatoria...dar ma deranjeaza unele lucruri. Nu prea iesim, nu-i place sa iesim, acasa mai mult se joaca sau se uita la fotbal si eu la laptop, nu am mai avut un contact sexual de catva timp...Ce se intampla?Daca ma puteti ajuta cu sfaturi.multumesc.
3 comentarii
0
26-01-2013, ora 07:55
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna Teia,
CE se intampla?!?-asta NU stie nimeni.
probabil sunt si alte detalii..
va vedeti zilnic si la serviciu si acasa,
propunere:
spune-i CE te nemultumeste si NU fa greseala de-a te marita-INCA.
Sa fii iubita!
0
26-01-2013, ora 09:58
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
E nevoie ca atunci cand este luata decizia casatoriei, cuplul sa fi decis ca este cea mai buna alegere.
La ce te referi atunci cand scrii "ar cam urma casatoria..." Te-a cerut in casatorie?
Avand in vedere ca lucrati in acelasi loc, este posibil sa intervina rutina, mai ales daca aveti posibilitatea sa va intalniti in timpul programului. Este indicat ca partenerii sa aiba intimitate si individual, pentru a aparea sentimentul de dor :)
0
27-01-2013, ora 12:20
Teia88
Nu este medic/terapeut
Teia88
am scris ar cam urma casatoria m-am referit ca din ce am mai vorbit asta reiese, adica ne-am facut planuri de viitor, sa ne mutam impreuna si candva sa avem copii dar nu m-a cerut si nici nu am vb despre o casatorie, sa stabilim o data. eu as vrea si cred ca si el.dar peste 2, 3 ani.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul