candida in gat

17-12-2010
lilianaelena1989
Nu este medic/terapeut
lilianaelena1989
buna ziua, ma numesc liliana si de mai bine de un an ma chinui cu candida vaginala si mai nou cred ca am si in gat, prietenul meu are in gat si ma gandesc ca pot avea si eu, am dureri ingrozitoare de gat si simt amigdalidele umflate am facut un exudat faringian dar mi-a iesit bine poate ca trebuia sa mentionez ca vreeau exudatul pe candida in gat nu pot sa-mi explic de ce a iesit bine streptococ beta hemolitit absent si stafilococ coagulazo pozitiv absent poate trebuia sa fac alata analiza sau poate din cauza ca am luat nistatina si la 2 zile dupa ce am terminat am facut exudatul? imi cer scuze pt scris dar sunt disperata ma doare gatul ingrozitor
3 comentarii
0
17-12-2010, ora 16:29
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un consult la ORL
si un consult amanuntit la Gastrologie.. cu tratament de durata si cu regim alimentar si mai de durata
o sa te ajute sa rezolvi toate problemele impreuna.. nu fiecare separat
0
07-01-2011, ora 17:54
camelia.tabacaru
Nu este medic/terapeut
camelia.tabacaru
buna seara.fetita mea are in gat niste puncte albe , si mereu inghite saliva aproape de o luna, nustiu dece.va rog frumos sa-mi spune-ti ce are
0
07-01-2011, ora 19:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Dupa un consult la ORL ( pentru a exclude o amigdalita cronica cu cazeum sau o micoza bucofaringiana)
si dupa un consult la gastrologie ( pentru a exclude o gastrita hiperacida )
o sa stiti de ce apar acele puncte si cum trebuie sa o tratati corect
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: