candidoza la femei | Forumul Medical ROmedic

candidoza la femei

24-01-2010
azumy
Nu este medic/terapeut
azumy
din vaginita micotica se poate schimba in candida?bineinteles vaginita nefiind tratata
4 comentarii
0
24-01-2010, ora 09:50
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, BucureÅŸti
Dr. Boia Iulia Cristiana
păi micotică înseamnă în general cu candida sau altă "ciupercă" sunt sinonime aproape, doar dacă nu cumva e altă clasă de micoze şi nu candide, desi asta e cea mai frecventă
0
24-01-2010, ora 11:23
azumy
Nu este medic/terapeut
azumy
buna.am inteles si cum se trateaza ce ar fi mai indicat?fara sa ma duc la un control.problema e ca tot timpul am fos si am un an de zile de cand nu am mai fost la ginecolog si acum nu prea imi mai permit.ma puteti ajuta cu o reteta?multumesc ca mi ati raspuns asa repede.
0
27-01-2010, ora 15:05
mihalina
Nu este medic/terapeut
mihalina
Imi cer scuze daca am postat gresit mesajul. Insa am o rugaminte. Am facut examenul de secretie vaginala iar rezultatul este:
-frecvente celule epiteliale plate
-frecvente leucocite
-moderata flora bacteriana polimorfa
-absent trichomonas
-prezente levuri
-prezent escherichia coli
Am fost la un medic care mi-a spus ca nu am probleme deosebite, ca este o usoara infectie si mi-a dat 12 zile ovule -Poligynox.fara sa-mi spuna ce am de fapt.
V-as ruga sa ma ajutati daca stie cineva.
0
20-03-2010, ora 12:52
dandreea
Nu este medic/terapeut
dandreea
am candida orala si am avut si vaginala.candida vaginala mi-a trecut dar cea orala nu.am facut tratament cu klion ovule 10 zile si flucovim 150mg 8 zile.am inteles ca flucovim 150mg este foarte tare dar la mine nu a avut nici un efect.ce altceva as putea sa iau?doctorii recomnada atat de multe medicamente dar eu as vrea sa stiu care e cel mai bun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: