carcinom scuamos diferentiat G1 keratinizat cu dispunere papilara

23-12-2010
dudas01
Nu este medic/terapeut
dudas01
tatal meu a fost operat la spitalul pelican din oradea de 2 ori, citez dupa biletul de externare PRIMA DATA:se intervine chirurgical prin microlaringoscopie suspendata si se practica electroablatia formatiunii tumorale supraglotice hemilaringe stang...A DOUA OARA : se intervine chirurgical si prin microlaringoscopie suspendata se practica electroablatia leziunii hipertrofice glotice stangi...in urma acesteii interventii tatal meu a fost diagnosticat cu, citez: sectiunile examinate releva atat o mucoasa laringeana acantozica cat si o proliferare tumorala de tip carcinom scuamos bine diferentiat G1 keratinizat cu dispunere papilara...in urma acestui diagnostic face citostatice la spitalul de oncologie oradea doctor fiind sefa spitalului, dupa prima saptamana de citostatice ce include 4 zile de 5 FU si o zi de taxotere si inca 2 medicamente doamna doctor ii scrie in biletul de externare ca tumoarea se extinde far ca tatal meu sa fie consultat vreodata pe tot parcursul tratamentului si nici la externare...MARTI 28.12.2010 avem programare in ungaria la o policlinica de acol.VA SCRIU ACESTE RANDURI DEOARECE NU AM INCREDERE IN DOAMNA DOCTOR.CE E DE FACUT, CATE DE GRAV ESTE ??? DOAMNA DOCTOR A MAI ZIS CA TATAL MEU NU A FOST OPERAT CE DOAR SAU PRELEVAT PROBE DIN GAT DE CATRE DOCTORUL DE LA PELICAN...ASA SA FIE ????? VA ROG SA IMI RASPUNDETI
5 comentarii
0
23-12-2010, ora 16:49
dudas01
Nu este medic/terapeut
dudas01
acuma tatal meu este la 5 zile de la tratamentul cu citostatice, se simte bine, primele 2 zile a avut diaree si nu putea manca, este ragusit, nu tare...pe parcursul tratamentului nu a avut nici un simptom negativ dimpotriva manca prea mult.raguseala o avea si inainte de operatie si cred ca o are si din cauza ei...acuma eu zic ca a fost operat doamna oncolog zice ca nu.va rog lamuritima dumneavoastra.nu am incredere in dansa si prin faptul ca cunosc un caz care la dansa nu avea sansa de tratare, din spusele dansei iar in cluj acest cancer a fost tratat.este tatal meu si as face orice sa ramana in viata
0
23-12-2010, ora 18:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
din biletul de iesire de la ORL.. scrie clar ca a fost operat
numia un CT si un consult ORL.. in alta clinica o sa va confirme sau infirme daca mai este tumora si mai progreseaza sau NU
aas ca rezolvati in ungaria sau mergeti la CLuj la Prof Cozgarea
0
23-12-2010, ora 18:33
dudas01
Nu este medic/terapeut
dudas01
sa inteleg ca doamna doctor s-a inselat iar tatal meu a fost operat?
0
23-12-2010, ora 20:40
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
NU asta trebuie sa va intereseze acum.
conteaz sa.i fiti aproape.. si sa mergeti mai departe cu investigatiile si tratamentele care se cer
0
23-12-2010, ora 22:39
dudas01
Nu este medic/terapeut
dudas01
aveti dreptate...acuma sper ca in ungaria o sa fie mai bine ca la noi in tara nu am incredere in doctori...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: