Care este costul unui şurub Rigid Fix Mytek ?

02-08-2010
Cristea George
Nu este medic/terapeut
Cristea George
Bună ziua !
Am făcut un RMN din care reiese :
Ruptura ambelor ligamente încrucişate.
Edem în compartimentul postero-extern tendino-ligamentars.
Degenerarea posttraumatică a meniscului intern.

Practic fotbal de 9 ani.
Mam lovit pe teren.
Prima concluzie a fost hemartroză + entorsă genunchi drept.
Am stat cu atelă gipsată 4 zile şi 21 zile gips.
Toate bune.. nu am mai simţit durere... după cele 25 zile fără activitate... masa musculară s-a atrofiat extrem de mult... după spusele medicului... era totul bine... mi'a fost dat gipsul jos... şi mi sa spus să încerc săl îndoi cât pot de repede... piciorul fiind "lemn" aproape că nul simţeam... ok.
Am luat o lună pauză... multe mişcări nu le puteam face. Am început uşurel după luna de pauză... Apoi luna următoare am început uşor cu scări nişte ridicări cu picioru fără să un greutate... Mam simţit bine şi dispus la efort... În luna aceea miam făcut masa musculară a piciorului (coapsa) încât să nu fie mare diferenţă între piciorul drept şi cel stâng. Dar făcând antrenament.. simţeam o anume nesiguranţă pe piciorul drept şi mam decis să merg să fac un control, să mă vadă un medic ortoped... Am fost şi am zis totul de la cap la coadă cum am zis şi mai sus... şi mi sa zis " Ai început prea devreme antrenamentele ", " Trebuie să vii mai devreme la un control ", " Eşti suspect de LIA "...
Toate bune am mers am făcut Control, RMN toate cele şi acum trebuie să mă operez...

Am înţeles că am nevoie de nişte şuruburi absorbabile pentru o intervenţie reconstructivă ligament.
Care este preţul unui şurub...
Sau cum este preţul...
Nu înţeleg.. (Rigid Fix Mytek )
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ruptura de ligamente la genunchi - primul ajutor
  •